Hamzakoy’da Can Pazarı

22 Ağustos 2011

Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’ndeki Hamzakoy’da, boğulma tehlikesi geçiren dört kişiye yardım etmek isterken dev dalgalara kapılan 21 yaşındaki Halil Kara, yaşamını yitirdi.

Konya’dan Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki bir okulda müdür yardımcısı olarak görev yapan abisinin yanına gezmeye gelen Oğuz Gemici (34), yeğenleri B.G (14) ve H.G’yi (15) alarak Hamzakoy Plaj bölgesine gitti. Burada yeğenleri ile denize giren Oğuz Gemici, şiddetli rüzgar sebebiyle yükselen dev dalgaların arasında kaldı. Boğulma tehlikesi geçirerek çırpınmaya başlayan Oğuz Gemici ile yeğenleri B.G ve H.G’yi sahilde gören vatandaşlar denize atlayarak kurtarmaya çalıştı. Olayda ilk olarak B.G ve H.G kurtarılarak sahile getirilirken, ardından Oğuz Gemici kurtarıldı.

Bu sırada denize giren Fahrettin Yaşar (64) da aşırı derecede su yutarak boğulma tehlikesi geçirdi. Oğuz Gemici ve Fahrettin Yaşar önce Gelibolu Devlet Hastanesi’ne ardından Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Öte yandan şahısları kurtarmak için denize giren ve kaybolan bir kişi de yaklaşık iki saat süren çalışmanın ardından ölü olarak bulundu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir