“Söz verdim, her oyunumu buraya getireceğim”

22 Mart 2017

Usta sanatçı Ali Poyrazoğlu’nun deyimiyle ‘Tiyatronun perdesinin, koltukların, kostümlerin, anıların, kulise asılı kalmış tiradların satıldığı bir açık artırmanın öyküsü’ olan Ben eskiden küçüktüm, Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Tiyatroseverlerin kahkahalarla izlediği, zaman zaman verdiği mesajlarla dakikalarca alkışladığı Ben eskiden küçüktüm, büyük beğeni topladı. Sanatçı Ali Poyrazoğlu 2 saati aşkın süre Bigalılar için sahnede kaldı ve oyunun sonunda tüm oyunlarını Biga’ya getirme sözü verdi. Oyunun sonunda sahneye çıkan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Sevgili Bigalılar, bu akşam büyük oyuncu Ali Poyrazoğlu bizlerle oldu. Gerilimli bu ortamda bizlere gerilimsiz iki saat yaşattı. 16 Nisan’da daha fazla çalışmamız için bizleri motive etti. Müjdat Gezen, Uğur Dündar gibi isimler ile geçen yıl Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını yaptık. Sizlerle devam ediyoruz. Siz Cumhuriyet ve Atatürk aşığı sanatçıları burada ağırlamak onur verici gerçekten. Herkese teşekkür eder iyi akşamlar dilerim” ifadelerini kullandı. Oyun sonunda kitaplarını Bigalı tiyatroseverler için imzaladıktan konuşan usta sanatçı Ali Poyrazoğlu ise şunları söyledi:

”Tuhaf olan bir şey var. Ben böyle bir Kültür merkezi beklemiyordum. Buraya ilk kez gelişim diğer tuhaf yanı. Böyle kültür merkezleri Ankara, İstanbul ve İzmir’de bile yok. Yapanlara, yaptıranlara, emeği geçen herkese çok teşekkürler. Tabii böyle yerleri yapmakla iş bitmiyor. İçini doldurmak gerekiyor. İnsanların ruhunu şenlendirmek gerekiyor. Biga Atatürk Kültür Merkezi bu yüzden çok güzel. Ben de söz verdim, her oyunumu buraya getireceğim.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...