Engelli Otobüs Kartı Kullanım Şartları Yeniden Belirlendi

Çanakkale?de Engelliler Dernek temsilcilerinin talepleri ve belediye meclis üyelerinin önerileri üzerine engellilerin halk otobüslere binmelerindeki şartlar yeniden belirlendi.

Belediye Plan Bütçe ve Kesin Hesap Komisyonu?nda alınan kararların Belediye Meclisinde görüşerek onaylandığını belirten yetkililer, ?Buna göre Belediye Denetimli Özel Halk Otobüsü ve belediyeye ait otobüslerin engelli vatandaşlarımız tarafından kullanım şartları yeniden tespit edildi. Yapılan değerlendirmede yüzde 40 ile yüzde 60 özür oranında olanlar yüzde 50 indirimli, yüzde 61 ve üzeri özür oranında olanlar ücretsiz yararlanabilecekler. Bunun dışında tekerlekli sandalye ile yolculuk yapacak engelilerin yanısıra yüzde 100 görme engelli ve zihinsel engelliler de refakatçili biniş kartı ile ücretsiz olarak otobüslerden faydalanabilecekler? dedi.
İHA

2 yorum

ben bugün otobüse bindim annemle ben akbil bastım annem kardeşimin refakatçisi oldugu için kardeşim okulda oldugu için hastaneye gittik kadeşimin engelli kartını kulalndı refahakatcısıydı zaten kartı basdı elinden aldılar otobüs memuru hiçbişe annıyamadık bide sinirlendik denetliycegiz dediler annamadım lütfen yorumuma yanıt verirmisiniz ……….

Malisef böle haksızlıklar olabiliyo kardeşim sen hiç üzülme plakayı al otobus mudurluğüne şikayet et benimde aynısı
başıma geldi denilebilir bende anlatma gereği duyuyorum
arkadaşmın engelli kartı var onunla beraber gidiyoduk
ve bugunde otobuse bindik arkdaşım bastı kardı bide benim
için bastı sonra ileri doğru gittik ama şöfer bizi çağırdı kart kimin dedi arkdaşımda benim dedi refahakatcı yoktu karda el koydu bende çok sinirlendim arkdaşım benim yüzümden
kardından oldu dedim otobus şöförünün dove dove komaya sokcaktım ama fırsat buLamadım… sonra şikayet ettik kardı aldık …. bu kadar

Yoruma Kapalı