100. Yıl Halk Oyunları Yarışması Okullar Birincisi İstiklal İlkokulu Oldu

03 Mart 2015

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 100. Yıl Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması 28 Şubat 2015 Cumartesi günü Çanakkale 18 Mart Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Yenice Kaymakamı Nevzat Karkacı, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, Maarif Müfettişleri Başkanı Ömer Karabay, Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Dr. Firuz Erdil, öğrenciler, öğretmenler ve halkın izlediği yarışma Okullar Kategorisi ve Kulüpler Kategorisi olarak 2 kategoride gerçekleştirildi.

Yarışmada okullar kategorisinde Minikler Düzenlemeli Halk Oyunları Yarışması’nda birinci olan İstiklal İlkokulu Halk Oyunları Ekibi’ne Kupa ve madalyaları İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş tarafından verildi.

Yarışmada Kulüpler Kategorisinde Gençler Düzenlemesiz Branşında Gökçeada Gençlik ve spor kulübü 1’nci, Büyükler Düzenlemesiz Branşında Çanakkale Belediye spor Kulübü 1’nci, Yenice spor kulübü 2’nci, Büyüktepe Gençlik Spor Kulübü 3’ncü, Büyükler Düzenlemeli Kategorisinde Çanakkale Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü 1’nci, ÇAFAD Gençlik Spor Kulübü 2’nci, Gökçeada spor kulübü 3’ncü; Minikler Düzenlemeli Branşında ise ÇAFAD Gençlik Spor Kulübü 1’nci, Gökçeada spor kulübü 2’nci Oldu.

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir