100. Yıla 1 Milyon Dolar Bütçeli İnteraktif Belgesel Film

10 Eylül 2014

JAM3 Productions tarafından Çanakkale Savaşları’nın 100’ncü yılı için 1 Milyon Dolar bütçeli bir belgesel film hazırlanacağı bildirildi. Proje, Çanakkale Valiliği ve Kale Seramik işbirliği ile gerçekleşecek.

Çanakkale Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada Belgesel Yapımcısı olan Jam3 Firmasının tasarım ve Prodüksiyon alanında Dünyanın en başarılı firmaları arasında yer aldığının altı çizilerek başlıca müşterileri arasında Google, FedEX, Chevrolet, Lexus gibi büyük markaların bulunduğu ve uluslararası birçok ödüle layık görüldüğü belirtildi.

Projenin ana sponsoru olan Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay konuşmasında “Çanakkale gibi önemli bir coğrafyada doğduğumuz için Çanakkale’nin bizler için önemli ve ayrı bir ehemmiyeti var. Çanakkale Savaşları 100. Yılında bu şehre böyle bir hediye vermeyi düşündük. Sayın Valimizle birlikte çalışmaktan mutluyuz. Bilhassa Kültürel çalışmalara önem veriyor” dedi.

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ise “Böylesine profesyonel ve başarılı bir ekibin Belgesel hazırlaması 100. Yıl Anma ve Kutlama Etkinlikleri içerisindeki prestij çalışmalardan biri olacak. Bu itibarla bu çalışmada destekleriyle ve sponsorluğuyla her zaman yanımızda olan Kale Grubuna teşekkür ediyorum” dedi.

Sunuma Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, 2015 Koordinasyon Merkezi Genel Sekreteri Mahmut Akkuş ve Jam3 firması yetkilileri katıldı. 3 boyutlu animasyonların yer alacağı interaktif belgesel çekiminin, ileri teknoloji kullanılarak izleyicinin belgeseli mouse yardımı ile yönlendirebileceği farklı bir çalışma olduğu belirtildi.

Yerli ve yabancı tarihçilerin ve akademisyenlerin danışmanlık yapacağı bu çalışmanın aynı zamanda kitap olarak da yayımlanması planlanıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir