100. Yılın Kazananı “Murat Bostancı” Oldu

17 Mayıs 2015

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı olan 100. Yıl Rallisi sona erdi. Çanakkale zaferinin 100. yılı anısına bu yıl Çanakkale’de düzenlenen yarışın genel klasmanda birinciliğini Murat Bostancı ve Onur Vatansever ikilisi kazandı.

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından Çanakkale zaferinin 100. yılı anısına bu yıl Çanakkale’de düzenlenen yarış heyecanı sona erdi. Yarışın ilk gününde Ford Fiesta S2000 ile yarışan Murat Bostancı ilk etap olan Yahya Çavuş Etabı’nı Yağız Avcı’nın 3.2 saniye önünde birinci tamamladı. İkinci etapta iyice kızışan rekabette Bostancı-Vatansever genel klasman liderliğini sürdürürken, Avcı-Gücenmez bu etapta 0.1 saniye daha kaybetti. Son etapta farkı biraz daha açan Murat Bostancı ilk günü 18:40.5’lik derecesiyle lider kapatırken Peugeot 207 S2000 ile yarışan Yağız Avcı 18:47.6’lık derecesiyle genel klasmanda günün ikincisi oldu. 100. Yıl Rallisi’nde günün en hızlı üçüncü ismi ise Ford Fiesta S2000 ile yarışan Orhan Avcıoğlu oldu.

100. Yılın Kazananları
17 Mayıs Pazar günü düzenlenen yarışta, aynı özel etapları ikişer kez daha geride bırakarak 16:15’ten itibaren Özgürlük Parkı’ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter döken yarışçıların genel klasman sonuçları açıklandı. Genel klasmanda birinciliği Murat Bostancı-Onur Vatansever, ikinciliği Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, üçüncülüğü Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz ikilisi elde etti. 9 etaplık mücadele sonunda kadın sürücülerde zafer Burcu Çetinkaya’nın oldu. Kadınlarda ikinciliği Billur Hasbay alırken, Serpil Pak üçüncü oldu. N4 Finalinde Ümit Erdim birinci, Erkan Güral ikinci ve Burcu Çetinkaya üçüncü isim olarak açıklandı. Son etapta kaza yapan Dağhan Yavuz, Mehmet Savcıer için etaba kontrol amaçlı ambulans girdi. OE9 GK Final’inde, birinci sırayı yine Murat Bostancı, ikinciliği Yağız Avcı, üçüncülüğü de Orhan Avcıoğlu paylaştı. Gençler kategorisinde ise Buğra Banaz kazanan isim oldu. Ödül törenine AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Çanakkale Belediyesi Başkan Vekili Celal Karakaş, TOSFED Başkanı Metin Çeker ile davetliler katıldı.

Çanakkale 100. yıl rallisini kazanan sporcu Murat Bostancı, sosyal medyadan “Podyum selfiesi” çekerek; “100. Yıl Rallisi’ni kazanarak sezona ikinci galibiyetle devam ediyoruz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir