Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
11 Yaşında Asker Oldu

11 Yaşında Asker Oldu

Çanakkale’de, bir günlük temsili askerlik uygulamasına katılan 11 yaşındaki Burak Karaman, 16 arkadaşı ile birlikte bir gün de olsa vatani görevini yapmanın sevincini yaşadı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) engelli vatandaşların temsili askerliği uygulaması kapsamında, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığında 17 engelli askerlik heyecanı yaşadı.

Sabah saatlerinde Çanakkale Boğaz Komutanlığı Yüzbaşı Hakkı Bey Tesislerinde bulunan Güvenlik Taburuna gelen engelliler, burada Güvenlik Tabur Komutanığında görevli eğitmen Deniz Piyade Başçavuş Bilgin Gönülal tarafından yanaşık düzen, silah kullanımı ve askerliğin temel bilgileri konusunda eğitime tabi tutuldu. Heyecanlı oldukları gözlenen engelliler ile kendilerini izlemeye gelen ailelerinin zaman zaman duygusal anlar yaşamaları dikkat çekti.

Bu arada eğitime katılan engeliler arasında yer alan Biga ilçesine bağlı Aşağıdemirci Köyü’nden 11 yaşındaki Burak Karaman ise ayrı bir heyecan yaşadı. Yaşının küçük olmasına rağmen askerliği çok sevdiğini belirten Burak Karaman, birlikte bulunan diğer askerlerle zaman zaman şakalaştı. Burak Karaman’ın annesi Fatma Karaman ise 11 yaşındaki oğlunun bir gün de olsa askerlik görevini yapmasının kendisini mutlu ettiğini belirterek, “Bu onlar için güzel bir anı olarak kalacak” dedi.
Temel askerlik eğitimi alan engellilerin Boğaz Komutanlığı tarafından hazırlanan faaliyetlere katılarak tezkere belgelerini alacakları öğrenildi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir