Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
113 Yıllık Tarihi Saat Kulesi Restore Edildi

113 Yıllık Tarihi Saat Kulesi Restore Edildi

Çanakkale?de 1897 yılında dönemin İtalyan konsolosu Vitalis tarafından yaptırılan tarihi saat kulesi restore edilerek ışıklandırıldı.

Çanakkale Belediyesi yetkilileri İl Özel İdaresi’nin mülkiyetinde olan tarihi saat kulesinin mülkiyetinin tekrar Çanakkale Belediyesi?ne devredilmesinin ardından 3 ay önce restorasyonuna başlandığını belirterek, ?100 yılı aşkın süredir ayakta olan yapının restorasyon çalışmaları yaklaşık 3 ay sürdü. Çalışmalarda ilk etapta saat kulesinin iç kısmında saat mekanizması ve çalar kampası yeniden işleyişe geçirilerek, iç temizlik, bakım ve kadran aydınlatması yapıldı. Ardından da uzun yılların verdiği tahribat nedeniyle yapı üzerinde tuz ve kirlenmelerin olduğu giriş kapısı, pencere ve diğer demir aksamlar ise dış kısmı onarıldı. Işıklandırma çalışması ile restorasyon tamamlandı. Şuan saat kulesi etrafında çevre düzenleme çalışmaları sürdürülüyor? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir