12. Çanakkale Geçilmez Ergin İzci Yürüyüşü Başladı

12. Çanakkale Geçilmez Ergin İzci Yürüyüşü Başladı
16 Mart 2009

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 94. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen ve 24 ilden 270 izcinin katıldığı yürüyüş başladı.

Bu yıl 12.’si gerçekleştirilen “Çanakkale Geçilmez Ergin İzci Yürüyüşü”, sabah saatlerinde Kumkale Şehitliği’ne başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitliğe çelenk konuldu. Törende bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Tahir Demir, Çanakkale Savaşı’nın önemine değinerek, “Çanakkale Savaşları’nda Türk askerinin bağımsızlık uğruna döktüğü kanın bugün ekonomi ve bilgi alanındaki zaferlerle taçlandırılması lazım. Onlar bizim için şehit olmasalardı Türkiye olmazdı. En önemlisi onların evlatları olan bizler, geleceğe umutla bakmamız için çok çalışmalıyız. Milli birlik ve beraberlik içinde daima birbirimize destek olmalıyız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Aksaray, Muş, Amasya, Adana, İzmir, Diyarbakır, Niğde, Karaman, Kastamonu, Tekirdağ, Bitlis, Bursa, Kırıkkale, Kütahya, Antalya, Muğla, Karabük, Edine, Erzurum, Balıkesir, Osmaniye, Kayseri, Malatya ve Giresun’dan liderleri ile birlikte toplam 270 izci tek sıra halinde 3 gün sürecek yürüyüşe başladı. Törene Vali Yardımcısı Tahir Demir’in yanı sıra Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Methal ve Liman Grup Komutanı Deniz Yarbay Alper Tekinok, Kumkale Belediye Başkanı Süleyman Erte ve Milli Eğitim Şube Müdürü Müslüm Bulut ile askeri yetkililer katıldı.

Yürüyüş, 18 Mart sabahı törenlerin yapılacağı 18 Mart Stadyumu’nda sona erecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir