Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
13. Bozcaada Bağ Bozumu Festivali Başladı

13. Bozcaada Bağ Bozumu Festivali Başladı

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde geleneksel hale Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali?nin 13.’sü üzümlerin künefelerle eşek ve at arabasıyla ilçe merkezine taşınmasıyla başladı.

Cumhuriyet meydanını kadar devam eden etkinliğin ardından açılış töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa Mutay, Bozcaada?da turizmciliği yaparken bağcılık ve şarapçılıktan vazgeçmek istemediklerini belirterek, “Bunlardan biri olmazsa diğeri olmuyor. Onun için bağcılığımızı yeni projeler üreterek üzümümüzü daha değerli hale getirmek için katma değeri yükseltmek için ekonomik olarak gücünü artırmak için daha fazla projeler üretmeliyiz. Bunu da yapabilecek güçteyiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Bozcaada ve Çanakkale Halk Eğitim Merkezlerinin halk oyunları ekiplerinin gösterisi ile etkinlik devam ederken, yerli ve yabancı turistler kamera, fotoğraf makinesi ve cep telefonlarıyla bunu görüntülemeye çalıştı. Künefelerle Cumhuriyet meydanına getirilen üzümler de daha sonra vatandaşlara dağıtıldı.

İHA

Yorumunuz