Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
14. Bozcaada Kültür Sanat ve Bağ Bozumu Festivali

14. Bozcaada Kültür Sanat ve Bağ Bozumu Festivali

Her yaz sonu üzüm hasadının kutlandığı, temsili bağ bozumları, yarışmalar, konserler ve sergileri içeren 14. Bozcaada Kültür Sanat ve Bağ Bozumu Festivali bu yıl 09 ? 10 Eylül 2011 tarihlerinde düzenleniyor.

Bozcaada Belediyesince geleneksel olarak düzenlenen festival iki gün sürecek. Festival, adalı şarap üreticilerinin bağlarında düzenledikleri bağbozumuyla başlayacak. Davetliler, bağ işçileriyle birlikte traktörlere binip bağlara gidecek, birlikte hasat yapacak. Toplanan üzümler, eşeksırtında, at arabası, traktör ve pırpırla tören alanına taşınacak. Açılış töreninden sonra toplanan üzümler halka dağıtılacak, kale içinde konserler ve yarışmalar düzenlenecek. Ayrıca, eni iyi çavuş üzümü de seçilecek. Festival kapsamında, adanın genç kızları arasında “üzüm güzeli” yarışması da yapılacak. Ayrıca sanatçı Muazzez Ersoy, festival kapsamında konser verecek.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir