1,5 Metrelik Canlı Mığrı Balığı Balıkçının Tezgahını Dağıttı

04 Nisan 2012

Çanakkale Boğazı’nda yakalanan 1,5 metre uzunluğundaki Mığrı balığı, sergilendiği balıkçı tezgahında yerinde durmayınca ortaya ilginç manzaralar çıktı. Zaman zaman hareket ederek tezgahtaki diğer balıkları dağıtan yılan balığı vatandaşları da korkuttu.

Çanakkale’de balık satışı yaparak geçimini sağlayan Cengiz Karagül, 1,5 metre uzunluğundaki Mığrı adı verilen balığın Eceabat ilçesine bağlı Dalyan bölgesinde ağlarda yakalandığını belirterek, “Yakalanan balığı biz satın aldık ve tezgahımızda sergiliyoruz. Yaklaşık boyu 1,5 metre civarında. 10-15 kilogram ağırlığında olan bu balığı bir süre sergiledikten sonra İstanbul’a satacağız. Ancak tezgahımızda sergilediğimiz balık canlı olduğu ve kısa sürede ölmediği için zor anlar yaşıyoruz. Tezgahımızı sürekli dağıtan bu balıkla sabahtan buyana mücadele ediyoruz. Bu balıklar kısa sürede de ölmüyor. 1 gün yaşayabiliyor” dedi.

Öte yandan, tezgahtaki 1,5 metrelik balığı gören bazı vatandaşlar ise balığın aniden hareket etmesiyle korkarak kendilerini geriye atmak zorunda kaldılar. Canlı olan balığın insanı ısırması halinde elini koparabileceğini belirten vatandaşlar “Bu balıkla denizde karşılaşmak istemeyiz. Isırdığı yeri koparabilecek bir çene yapısı var” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir