15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikler İle Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikler İle Kutlandı
16 Temmuz 2021

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Çanakkale ve Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda gerçekleştirilen bir dizi etkinlik ile kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında ilk olarak Çanakkale Hastanebayırı Şehitliği ve Şehitler Abidesi'nde anma töreni gerçekleştirdi. Şehitliklerde gerçekleştirilen törenlere Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canpolat, Gelibolu 2'nci Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay'ın yanı sıra askeri ve sivil protokol üyeleri katılımda bulundu. Çelenk sunumu ile saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törenler, okunan duaların ardından şehit mezarlarına karamfil bırakılmasıyla sonlandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, İskele Meydanında gerçekleştirilen kutlama programı ile devam etti. Vali İlhami Aktaş, Belediye Meclis Üyesi Süleyman Canpolat ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Program, Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar, sinevizyon gösterimleri ve okunan dulalar ile gece boyunca devam etti.  

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir