15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikler İle Kutlandı…

16 Temmuz 2018

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile Tarihi Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale’de düzenlenen bir dizi etkinlik düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Şehitler Abidesi’nde anma töreni gerçekleştirdi. Törene Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı, Ülgür Gökhan, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Vali Orhan Tavlı’nın Şehitler Abidesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam ederken, okunan duaların ardından şehit mezarlarına karanfil bırakılmasıyla son buldu.

Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törenin ardından protokol üyeleri Zığındere Şehitliği’ne ziyarette bulunuldu. Zığındere Şehitliği’nde okunan duaların ardından protokol üyeleri sembolik şehitliklere karanfil bıraktılar.

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile devam etti. Vali Orhan Tavlı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşu ve İstikal Marşı okundu. Buradaki çelenk sunma töreni sonrasında ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşüne geçildi. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüş İnönü Caddesi ve Kordonboyu’ndan devam ederken İskele Meydanı’nda son buldu. Yürüyüşün ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları İskele Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler ile devam etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir