Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
16 Kaçak Göçmen Yakalandı

16 Kaçak Göçmen Yakalandı

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi sahillerinden yasa dışı yollarla Yunan adalarına gitmeye çalışan 16 göçmen ile bunlara yardımcı olan bir Türk organizatör suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgiye göre bölgede denetmelerini sürdüren Sahil Güvenlik ekipleri, Küçükkuyu sahillerinden yasa dışı yollarla fiber tekneyle Yunan adalarına kaçmaya çalışan 4?ü Irak, 1?i İran, 2’si Pakistan ve 9?u da Afganistan uyruklu 16 göçmeni Ayvalık kanalından çıkarken yakaladı. Yapılan kontrolde 5 kaçağın pasaportunun olduğu ve önceki gün İran?dan İstanbul?a uçakla geldiği, dün gece de Ayvalık üzerinden Midilli adasına kaçmaya çalıştıkları tespit edildi. Araştırmada kaçak göçmenlerin yanında C.K isimli bir Türk?ün de olduğu ve kaçışlarına yardım ettiği öğrenildi. Göçmenlerin Yunan adalarına kaçmakta kullandığı fiber teknenin ise çalıntı olduğu anlaşıldı. Kaçaklar Ayvalık Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir