18 Mart 104. Yılı Törenleri Gerçekleştirildi

18 Mart 2019

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

Cumhuriyet meydanındaki törene Baro Başkanımız Av. Bülent Şarlan’ın yanısıra bürokratlar, siyasi partilerin temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan tören, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından 1994 yılında 253 bin şehit adına, 3972 Sayılı Kanunla Çanakkale’ye verilen ve üzerinde “Çanakkale Geçilmez” yazan altın madalyanın bayrağa takılarak göndere çekilmesinin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunarak sona erdi.

”Tek cümle dahi kurmaya hakkı yoktur”
Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Stadyumu’nda düzenlenen 18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü Yıl Dönümü Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı. Çanakkale’de bir asır önce neler yaşandığını bilmeyen, Çanakkale’de verilen mücadeleyi anlamayan, kavramayan hiç kimseye bu ülkenin havasının da, suyunun da, ekmeğinin de helal olmayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çanakkale Savaşı’nı, savaşlardan bir savaş sananın, bu topraklarla da, bu milletle de, bu ülkeyle de ilgisi yok demektir. Çanakkale’yi ruhunun derinliklerinde yaşatmayan hiç kimsenin, bu ülkeyle ve bu milletle ilgili tek cümle dahi kurmaya hakkı yoktur” açıklamasında bulundu.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir