18 Mart Barış Kupası Satranç Turnuvası Başladı

14 Mart 2013

18 Mart Barış Kupası Satranç Turnuvası 4 farklı ülkeden ve 25 farklı ilden toplam 79 sporcunun katılımı ile Eceabat Kaymakamı Mehmet Akçay’ın yaptığı ilk hamle ile başladı.

Eceabat Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılmakta olan turnuvanın 7 tur üzerinden oynanacağı belirtilirken birinciye 2000 TL olmak üzere toplam 6500 TL para ödülü dağıtılacağı bildirildi. Genel kategoride para ödülünün yanı sıra ilk üç dereceye kupa; ayrıca Kadınlar, 16, 14, 12, 10, 8 yaş altı en iyi üç sporcuya madalya verilecek.

Eceabat Kaymakamı Mehmet Akçay açılış töreninde yaptığı konuşmada satrancın önemli bir spor olduğunu ve 25 farklı ilden gelen sporcuları ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Satranç sporunun Eceabat ilçesinde gelişmesi için her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğunu söyledi. Ailelerin çocukları ile satranç sporuna iştirak etmelerinin çok önemli olduğunu ve çocukların gelişimine büyük katkı sağladığını vurguladı. Şehitler anısına yapılan bu turnuvanın ileriki yıllarda da büyüyerek devam edeceğini umduğunu ifade etti.

Türkiye Satranç Federasyonu Eski MHK Başkanı Selçuk Büyükvural, Eceabat ilçesinde düzenlenen bu turnuvaya katkıda bulunan Eceabat Kaymakamı Mehmet Akçay’a teşekkür ederek bunun çok önemli bir organizasyon olacağını ifade etti.

[canakkale.tsf.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir