18 Mart Çanakkale Deniz Savaşları Müzesi Projesinin Çalışmaları Başladı

07 Şubat 2017

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Genel Sekreteri Sema Sandal ve Meclis Üyesi İlker Altın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret etti. ÇOMÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Alper Sağlık da ziyaret esnasında hazır bulundu.

Yapılan ziyarette 18 Mart Çanakkale Deniz Savaşları Müzesi Projesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal yaptığı açıklamada, “Çanakkale Deniz Savaşlarıyla ilgili bir savaş müzesinin Çanakkale merkezde yapılması, gerek şehrin tanıtımına gerekse ziyarete gelenleri şehir merkezine çekerek şehir ekonomisine katkı için bulunmaz bir fırsattır” dedi. Meclis Üyesi İlker Altın ise, bu projenin birçok paydaşı olduğunu ve bunlardan birinin de ÇOMÜ olacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer de, böylesi bir projenin Çanakkale kentine değer katacağını, üniversitenin de bu projeye önemli katkılar verebileceğini belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

[comu.edu.tr / Ahmet Türker]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir