18 Mart Protestosuna, CHP İl Yönetimi Cevap Verdi!

24 Mart 2016

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı, 18 Mart törenlerinde yuhalanarak alkış sesleriyle protesto edilen CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a destek çıktı. Yapılanların Çanakkale’ye yakışmadığını belirten CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ı eleştirdiği konuşmasında; 7 Haziran Seçimleri öncesi ve sonrasında iktidar partinin sürdürdüğü çözüm sürecini de hatırlattı.
1

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Çanakkale 18 Mart Stadyumunda gerçekleştirilen 101.yıl kutlamalarındaki konuşmasında tribünlerdeki kalabalıklar tarafından ıslıklanarak protesto edildi. Protesto Ülgür Gökhan’ın o günkü konuşması bitinceye kadar sürdü. Günler sonra beklenen açıklama ise, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı yönetiminden geldi. Çanakkale CHP’li Belediye Başkanlarının, il yönetiminin bugün Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği kitlesel basın açıklamasında konuyla ilgili açıklamayı CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder yaptı. Türkiye Bayrağı’nın açıldığı konuşmada talihsiz bir olay yaşadık diyerek başlayan Önder;“Geçtiğimiz hafta şehitlerimiz üzerinden hamaset siyaseti yapan zihniyetler, Halileli köyü sırtlarındaki şehitliği görerek yaptıklarını bulmuşlardır. Şehitlerimizin şanlı tarihine yakışmayan, biran önce onarılması gerekmektedir diyerek yetkililere seslendim. Ancak yetkililerden halen bir ses çıkmamaktadır. 18 Mart tarihinde kentimize ziyarette bulunanlar ne yazık ki, bugünü bile siyasi propaganda haline getirmişlerdir. Çanakkale Ruhu’nu anlamamış siyasetçilerin çanak tuttuğu kişiler, bir kentin belediye başkanına gösterilmiş tepkilerin çok ötesinde Türkiye’de yıllardır Çanakkale’de iktidar olan bir partinin ve Çanakkale’yi anlamamasının kızgınlığının bir ifadesi olarak çıktığını görüyoruz. Belediye Başkanımıza yapılmış olan çirkinliğin çok ötesinde, Çanakkale halkına yapılmaya çalışılan sataşmanın tekabülüdür” dedi.

2
“Çanakkale’den Ak Parti’ye Ekmek Yok”

Çanakkale halkının sağduyusunun anlaşılmadığını ifade eden Nejat Önder ayrıca, “Çanakkale halkı sizi anlayamıyorlar, sizin Cumhuriyete olan saygınızı anlayamıyorlar. Direncinizi kıramıyorlar. Sağduyunuzu anlayamıyorlar. Seçim geceleri gelen telefonlar nedeniyle bıktılar, bu yüzden bu kadar agresifler. Belediye Başkanımız hakkında siyaset yapan Sayın Ak Parti Milletvekili Başkanı Bülent Turan, Ak Parti il ve ilçe başkanlarına da seslenmek istiyorum. 18 Mart’ta belediye başkanımızın yaptıklarının farkında mısınız? Bu kadar başarılı bir insanı çamur at izi kalsın şeklinde susturamazsınız. Barışın Kenti Çanakkale’den, Ak Parti’ye ekmek yok. Turan dünkü açıklamasında şöyle diyor, terörde ana muhalefet destekten çok köstek oluyormuş. El insaf diyorum. Hiç mi TV izlemiyorsunuz? 7 hazirandan sonra artan terör nedenleri ile meclis araştırması yapılması için teklif verdik siz reddettiniz. Terör sorununun çözümü için kesin ve net gerekiyorsa üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Yurtta sulh cihanda sulh anlayışla, bombayla patlamaya yaşamaya alışmayacağız… Ve Ak Parti güneydoğudan oy alırız düşüncesi ile bu tavizleri siz vermediniz mi? HDP barajı aşması ile çözüm sürecini buzdolabına kaldıranlar bu terörden sorumlu değilmidir? Partimizin belediye başkanını eleştirmeden önce sizler 17-25 Aralık tarihlerinin hesabını verin” diyerek konuşmalarına son verdi.
3

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir