Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
18’nci “Ozanın Günü ve Homeros Okuması”

18’nci “Ozanın Günü ve Homeros Okuması”

Bu yıl 18. kez yapılacak olan “Ozanın Günü ve Homeros Okuması”, 3 Ağustos Cumartesi günü Bozcaada’nın Arka Deniz mevkisinde Salhane’de yapılacak.

Etkinlik her zamanki gibi iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde Homeros ve Troya’nın kültürel boyutları üzerine tartışma ve okumalardan sonra ikinci bölümde yılın ozanı şiirlerini okuyor. Bu yılın ozanı Gökçenur Ç. Altı kitabı olan şair-çevirmen, etkinliğin düzenleyicilerinden şair Cevat Çapan tarafından tanıtılacak.İlk bölümde, ağırlık “Homeros’un kadınları’ konusunda olacak. Etkinliğin düzenleyicilerinden Haluk Şahin’in açış konuşmasından sonra sonra Elizabet Kovi ile Pembe Akgün İlyada ve Odisea destanlarından Eski Yunanca ve Türkçe bölümler okuyacaklar. Etkinlik düzenleyicisi Troya Kazı Heyeti Başkanı arkeolog Rüstem Aslan da Homeros’un kadınlarından Helena üzerine bir sunum yapacak.Ayrıca, Cevat Çapan Troya’nın çağdaş Türk şiirindeki yansımalarından örnekler verecek.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir