19 Eylül Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı

19 Eylül 2008

Törenler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Vali Orhan Kırlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Boğaz Garnizon Komutanı Tümamiral Serdar Dülger ile gazilerin katıldığı törende bir konuşma yapan TÜMGAZİDER Çanakkale Şube Başkanı Necdet Erdinç, gazi ve şehitlerin ulusal değerler olduğunu belirterek, “Gazisi, şehidi olmayan ulus olamayacağı gibi toprağı da vatan olamaz. Ne mutlu ulusuma ki bu ülkede bu değerlerden fazlasıyla mevcuttur. Şehit nurlanmış, gazi de onurlanmış askerdir. Dün olduğu gibi bugün de aynı inançla vatanın bölünmezliğine, onun koruyucusu ve kollayıcısı silahlı kuvvetlerimize, geleceğimizin teminatı gençlerimize, her kademede yüreği vatan aşkıyla yanan değerlerimize yapılan saldırılara karşı kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Bu aziz vatanı kendi siyasi çıkarları uğruna, laik, demokratik, cumhuriyetten saptırmak isteyenlere ve hanelerinde bir gazisi ve şehidi olmayanlara gereken dersi verecek kuvvet ve kudrete sahip olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

Vali Orhan Kırlı da törende yaptığı konuşmada gaziliğin önemine değinerek, “Gazilik vatan ve millete sonsuz aşk, değerlerimize derin bir inanç demektir. Türkiye bu ruh yüceliğine sahip insanlarla doludur. Ülkemizin bağımsızlığına saygı duymayan, topraklarımızı ve kaynaklarımıza göz diken bütün düşman tehditlerle savaşmaya hazırız. Türklerin başının dik ve günümüze kadar gelmesinin yegana sebebi de budur” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ise 1990 yılında İstanbul’da görev şehidi olan Nezir Özmen’in devlet övünç madalyası oğlu Atilla Özmen’e verildi. Törende ayrıca vazife malulleri Hüseyin Kırlı ile Ali Sat’a törende devlet övünç madalyaları ile beratları takdim edildi.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • ataktepeli
    20/09/2008 23:25

    gününüz kutlu olsun kahraman Gazilerimiz .Ülkemizin geleceğiyle sizlere gösterilen ilgi arasında bir terslik var Sizleri unutturmaya çalıştıkça vatan toprakları azalıyor.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir