Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

“1915 Bir Hilal Uğruna” Hamidiye Tabyaları’nda Sahnelendi

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan “1915 Bir Hilal Uğruna” adlı gösteri, Anafartalar Zaferi’nin 102’nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, yeni restore edilen Tarihi Hamidiye Tabyaları’nda sahnelendi.

Genelkurmay Başkanlığı, Devlet Opera Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 2. Kolordu Komutanlığı, Devlet Halk Dansları Topluluğu Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Müdürlüğü, Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu gibi birçok kurum ve kuruluşun katkılarıyla beraber Hamidiye Tabyaları’nda sahnelenen gösteriyi yaklaşık 8 bin kişi soluksuz izledi.

Sunumunda 450 kişinin yer aldığı tiyatral gösteride Osmanlının kuruluşu, İstanbul’un fethi, Balkan harbi ve Çanakkale Savaşları tiyatral canlandırmalar, ışık ve sahne gösterileri ve folklorik danslarla anlatıldı.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir