2. OPET Gelibolu Barış Koşusu Yapıldı

23 Nisan 2010

2. Opet Gelibolu Barış Koşusu Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde gerçekleştirildi. Koşuyu birinci olarak tamamlayan milli atlet Elvan Abeylegesse, barış, dostluk ve şehitlerimiz için koştuğunu söyledi.

Opet ve Çanakkale Rotary Kulübü işbirliğiyle düzenlenen 2. Opet Gelibolu Barış Koşusu, Opet’in sponsorluğunda ikinci kez gerçekleştirildi. Anzak Koyu’ndan başlayıp, Eceabat’taki Opet Tarihe Saygı Parkı önünde son bulan koşuya 400 koşucu kayıt yaptırırken, toplam 270 atlet yarıştı. Milli atlet Elvan Abeylegesse’nin de katıldığı genel klasman ve sekiz kategoride düzenlenen ‘Barış ve Dostluk’ temalı koşuya yurt dışından atletler katıldı.
Start alanından itibaren geniş güvenlik önlemleri altında koşan atletler, milli atlet Elvan’ın hızına yetişemedi. Yarışa önde başlayan Elvan, 15 kilometrelik koşuyu 49 dakika 41 saniye gibi kısa bir sürede bayanlar kategorisinde birincilikle tamamladı. Elvan’ın yaklaşık 2 saniye arkasından gelen Meryem Erdoğan (51 dakika 34 saniye) ikinci, Abdulla Yeva Layes ise, 52 dakika 34 saniyelik derecesi ile yarışmayı üçüncü olarak tamamladı. Yarış sonrasında konuşan milli atlet Elvan, “Türkiye’yi çok seviyorum. Kolay bir yarış oldu. Barış ve dostluk için koştum ve birinci geldim” dedi.

Yarışı erkekler kategorisinde 46 dakika 22 saniyelik derece ile birinci olarak tamamlayan isim ise, tanınmış atlet Abdil Ceylan oldu. Ceylan, yarışı çok kolay bir biçimde kazandığını ve havanın güneşli olmasından dolayı çok zorluk yaşamadığını belirtti. Erkekler kategorisinde ikinciliği 46 dakika 24 saniye ile Tilahun Aliyev, üçüncülüğü de, 47 dakika 20 saniyelik derece ile Henok Tesfay aldı. Yarışta derece alan atletlerin ödülleri ise, akşam saatlerinde Eceabat Zübeydehanım Meydanı’nda gerçekleşecek olan tören ile verilecek.

Yarışları, dış ülkelerden gelen çok sayıda basın mensubu da izledi.

İHA

Yorumlar...
  • sadık
    24/04/2010 10:03

    MRH arkadaşlar yarış güzel düzellenmışti daha güzel yapa bilirsiniz ama şunu demek isterim ilk 10 giren kılasmandaki arkadaşlarımızı neden isimleri okunmayıp ve türen alanda ödülleri verim dahagüzel olurdu tıpkı diğer yarışlar gibi toplu halde hatıra fotrafları çekıp ve onlarada önem vermeniz gerekir mili atletlerimize saygımız var ama sonuçta anı mesafayı koşuyoruz.bizler olmasak onların tek koşmanı anlamı olmaz yanı mastır olsun fark etmez masterlara daha önem vermemiz gerekir çünkü onlar gerçekte sporu seven insanlardır ve onlara bakıp onları örnek almak gerek

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir