2. Yaşam Bir Oyundur Tiyatro Festivali Gerçekleşti

09 Ekim 2012

Çanakkale Sanat Tiyatrosu’nun düzenlediği “2.Yaşam Bir Oyundur Tiyatro Festivali” ile binlerce sanat sever tiyatroya doydu.

5-7 Ekim günlerinde ücretsiz oynanan Çanakkale Sanat Tiyatrosu’nun “Çanakkale Destanı” ve “Barış Gezegeni” ile Menemen Belediye Tiyatrosu’nun “Ali Ayşe’yi Seviyoo”, Tiyatro Objektif’in “Aşk Grevi” isimli oyunları sanat severlerce büyük beğeni kazanırken “Barış Gezegeni” adlı oyunu çok beğenen çocuklar sahneyi işgal etti. Ödüllü oyun “Çanakkale Destanı” ise dakikalarca ayakta alkışlandı.

Abdülkadir Katra, Çanakkale Sanat Tiyatrosu’nun düzenlediği “2.Yaşam Bir Oyundur Tiyatro Festivali” kapsamında Çanakkale’de ilk kez gerçekleştirilen “Türk Tiyatrosu’nun Dünü ve Bugünü” konulu panele konuşmacı olarak katılan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Sekmen, Rus rejisör ? Oyuncu Vugar Aliyev ve Abdülkadir Katra forum bölümünde tiyatro severlerin sorularını yanıtlayarak, Türk tiyatrosu hakkında akademik bilgiler verdiler. Çanakkale Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdülkadir Katra; “bu yıl ikincisini düzenlediğimiz “2.Yaşam Bir Oyundur Tiyatro Festivali” ile binlerce sanat severi tiyatro ile buluşturmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Festivalimize büyük katkıları bulunan başta sayın valimiz Güngör Azim Tuna’ya, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sedat Laçiner’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nuammer Uslu’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Katra ayrıca festivale katkılarından dolayı tarih ve Kültür Vakfı Başkanı Muzaffer Bayraktar’a, Arjantin Tango eğitmeni Öznur Dönmez’e, Festival sponsorlarımıza ve festivalimize il dışından gelen ve güzel oyunları ile katkılarda bulunan çok değerli sanat elçilerine ve Tasavvuf Vakfı Çanakkale Bölge Sorumlusu Öğr. Gör. Halit Kuşku’ya şükranlarını iletti.

[Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir