“2015’te Barolar Birliği ile Ses Getirici Bir Etkinliğe İmza Atacağız”

22 Aralık 2014

Çanakkale Barosu Yönetim Kurulu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu’nu Ankara’da ziyaret etti. Görüşmede; avukatların sorunları, Türkiye gündemi ve Çanakkale konuşuldu.

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Ankara’da Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu tarafından ağırlandı. Ziyarette Av. Şerefnur Çakır Demirtaş, Av. İbrahim Cem Erbil, Av. Soner Aydın, Av. İnci Zeynep Koray, Av. Emre Çelik ve Av. Mehmet Akif Kuşçuoğlu da bulundu.

TBB Başkanı, Çanakkale Barosu Yönetimiyle üst düzey ilgilendi. Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ile Yönetim Kurulu üyeleri ve TBB Başkanı Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu arasında gerçekleşen görüş alışverişinde, avukatların sorunları, gündemdeki operasyonlar, Yargıtay ve Danıştay’daki gelişmeler ve çözüm önerileri görüşüldü.

FEYZİOĞLU: “ÇANAKKALE, KURTULUŞ SAVAŞI’NIN BAŞLANGICIDIR”
Çanakkale’nin çok özel ve eşsiz bir yer olduğunu dikkat çeken TBB Başkanı Feyzioğlu, görüşmede “Çanakkale çok özel bir bölge. Tarihimizin, kahramanlığımızın, direnişimizin, bağımsızlığımızın bir mihenk noktası. Burada yapılan mücadeleyle kurtuluş savaşının ve cumhuriyetin tohumları atılmıştır. Çanakkale’de bir kıvılcım yakılmıştır. Bu çok derin anlam taşıyan toprakları defalarca ziyaret ettim. Çanakkale Barosu vesilesiyle de buraları gördüm. Baronuzun burada yaptığı çalışmalar da etkileyici ve saygındır. Her zaman her projenizde yanınızda olmaktan onur duyarım” dedi.

ŞARLAN: “TBB HER ZAMAN YANIMIZDA, 2015 İÇİN PROJE HAZIRLAYACAĞIZ”
Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, ziyarette 2015 yılının Çanakkale ve Türkiye için önemine dikkat çekti. 2015’in Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümü olduğunu vurgulayan Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Türkiye Barolar Birliği ile birlikte Çanakkale’de ses getirici bir organizasyon düzenlemek istediklerini belirtti. TBB Başkanı, öneriden heyecan duyduğunu, TBB ve Barolar olarak Çanakkale’de yapılacak her türlü organizasyona hazır olduklarını ve özel olarak TBB’nin de Çanakkale Barosuyla birlikte ses getirici bir etkinliğe imza atacağını aktardı.

Ziyarette; Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’na Çanakkale’ye has seramik bir obje sundu. Çekilen hatıra fotoğrafları ile ziyaret son buldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir