2021’de Yararlı 5 Web Sitesi ve Uygulama

2021’de Yararlı 5 Web Sitesi ve Uygulama
02 Mart 2021

Hayatımız online dünya ile iç içe bir şekilde akıyor. Dünyanın hiçbir noktası artık bize uzak değil. Çin’de yaşanan bir olayı, Uganda’da ki teknolojik gelişmeyi, Kanada seçimlerini ve daha birçok haberi, olayı internet üzerinden görme şansınız oluyor. Ayrıca çok sayıda bilgiye tek bir arama tuşuna basarak ulaşmanız mümkün oluyor. Yolda kaldığınızda telefonla birisini aramadan uygulama ile yardım çağırmanız mümkün kılınıyor.

Online dünyayı daha iyi kullanabilmek adına kendiniz en iyileri tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Her zaman gerek olmasa da bazı durumlarda ihtiyaç duyulan web sitelerin ve uygulamaların olduğu biliniyor. 2021 yılı içerisinde en çok kullanmak isteyeceğiniz 5 web site ile 5 adet uygulamanı neler olduğunu burada göreceksiniz.

Online dünyanın giderek gelişmesi farklı ihtiyaçların ortaya çıkmasına neden oluyor. Buda beraberinde yeni web siteleri ve yeni uygulamaların gelmesini sağlıyor. Bu yıl özellikle pandemi dönemiyle birlikte online dünyaya olan ilgi tahmin edilenden daha hızlı bir şekilde yükseldi. Ancak ülkemizde ki taleplerle dünyanın talepleri farklı olabiliyor. O nedenle web siteleri ve uygulamalar arasında en ilgi çekenleri sizlerle paylaşmaya dikkat edeceğiz.

2021’de Yararlı 5 Web Sitesi
2020 yılında yaşanan pandemi hala yaşanmaya devam ediyor. Bu yaşanan olumsuz durum birçok sektörü etkilemesiyle dikkat çekti. Bu da bu yıl içerisinde bazı alanlara olan ilginin de artmasına neden oldu. Spor organizasyonları seyircisiz oynandı, lokantalar müşterilerine kapılarını kapattı, sinema salonları bir yıldan uzun süre kapalı kaldı. Bu tür ihtiyaçlara cevap vermek adına farklı gelişmeler olurken uzun süredir var olan sitelere olan ilgi de arttı.

S Sport Plus
S Sport ülkemizde spor yayıncılığının önemli noktalarından birisi olarak öne çıkmasıyla biliniyor. Bu hizmeti web üzerinden çok uygun bir fiyatla üyelerine sunuyor. Türkiye ligi haricinde İngiltere, Almanya, İspanya futbol ligleri, NBA, Formula 1, UFC, Voleybol karşılaşmaları da buradan online olarak yayınlanıyor.
Bahis dünyası ülkemizde çok tasvip edilen bir alan olmasa da onlara canlı olarak hizmet vermeleri ile dikkat çekiyor. Aynı anda yayınlanan tüm maçları kanallar arasında gezmeden bu web sitesi üzerinden bulmanıza fırsat tanınıyor. Bahsegel bu konuda ihtiyaç duyulduğunda en doğru olarak bu site üzerinde ki maçları izleyerek oyun oynama fırsatı veriyor.

Exxen
Acun Ilıcalı tarafından oluşturulan Exxen 1 Ocak 2021 tarihinde yayın hayatına girdi. Netflix, Disney+, Apple TV gibi oluşumlarına ülkemizde ilk oluşturulan rakip olarak dikkat çekiyor. İyi ve kötü anlamda birçok yorum almış bir site olsa da ülkemizde çok yakından tanınan birçok fenomeni içine almasıyla dikkat çekmeyi başardı. Burada diziler, filmler, spor karşılaşmaları ve çocuk içerikleriyle birlikte yarışmaları uygun bir ücret ile izlemenize izin veriliyor.

Haber Siteleri
Pamdemi dönemi uzun bir zamanı yapılacak açıklamaları beklemekle geçti. Sokağa çıkma yasağı geldi mi, gelecek mi, kalkacak mı ve daha birçok konuda anlık olarak haberlere ulaşmak istedir. TV kanalları bunlara cevap verme konusunda haber siteleri kadar verimli olmayı başaramaması insanların bunlara olan ilgisini arttırdı.

Udemy
Birçok insan pandemi nedeniyle işten ya uzaklaştı ya da evde çalışmak zorunda kaldı. Bu dönemde ek gelir elde etmek istiyorsanız ve bunların düzenli olarak sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken Udemy sitesine üye olmanız olacaktır. İstediğiniz içerik ile ilgili ders hazırlayabilir veya ders satın alarak zamanınızı doğru şekilde geçirebilirsiniz.

Khan Academy
Ücretsiz eğitim almak ve online dünyada kendinizi geliştirmek istiyorsanız Khan Academy bunu sizin için ücretsiz olarak yıllardır sunuyor. Bu dönemde boş zamanlarınızı televizyon karşısında geçirmek istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

2021'de Yararlı 5 Web Sitesi ve Uygulama

2021’de Yararlı 5 Uygulama
Getir
Pandemi döneminde bildiğiniz gibi evden dışarı adım atmaya korktuk. Ancak yine de ihtiyaçlarımızı gidermemiz gerektiğinin de farkındaydık. Hala bazı şehirlerimizde olmasa da bu dönemde popüler hale gelen Getir uygulaması sayesinde istediğimizi eve sipariş etmeyi başardık.

TikTok
TikTok birçok insanın tepkisini çekiyor olsa da aynı oranda insanın da ilgisini çekmeyi başaran bir uygulamadır. Hakkında ne kadar olumsuz haber yayınlansa dahi ilgi giderek artıyor. Bahsegel gibi sitelerde vakit geçirmek yerine burada vakit geçirmek daha mantıklı bir seçim olarak duruyor.

Telegram
Telegram sessiz sakin belirli bir kesim tarafından kullanılan anlık mesajlaşma servisiyken bir anda milyonlarca insana ulaşmayı başaran bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Hala geliştirmesi gereken birçok nokta olsa da ülkemizde en çok ilgi çeken 2021 yılı uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

HES – Hayat Eve Sığar
COVİD-19 salgının ülkemizde patlamasıyla birlikte devlet vatandaşlarıyla yakından ilgilenmek ve onların takibini gerçekleştirmek için HES yani Hayat Eve Sığar uygulamasına start verdi. Bu uygulama sayesinde birçok bilgiye anlık olarak ulaşmak mümkün olurken aynı zamanda etrafımızda Koronavirüs olan insanları da görmek mümkün oluyor. Bu uygulama sayesinde nelerden uzak durmamız gerektiğini ve neler yapmamız gerektiği hakkında tüm bilgilere anlık olarak ulaşabiliyoruz.

Clubhouse
Clubhouse sadece İOS kullanıcılarına özel bir uygulama olsa da popüler olma konusunda 2021 yılında rakipsiz olarak duruyor. Sadece özel bir davetiyeyle dahil olunan bu uygulama da oluşturulan sohbet odaları içerisinde çok önemli siyasetçiler, iş adamları, CEOlar yer alıyor. Android kullanıcıları şimdilik bu uygulamadan mahrum olsa da yakın gelecekte onların da buraya geleceğiniz söylemek doğru olacaktır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir