21. Uluslararası Troya Satranç Turnuvası Sona Erdi

26 Ağustos 2013

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde 17 – 24 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen 21. Uluslararası Troya Satranç Turnuvası dereceye giren sporculara dağıtılan ödüllerle sona erdi.

Turnuvanın şampiyonu 8 puan ile Uluslararası Usta (IM) ünvanlı Türkmenistan adına yarışan Giga Quparadze oldu. 7.5 puana sahip sporculardan Türkiye’den Antalya Çallıspor adına yarışan Orkhan Eminov ikinci, Büyük Usta (GM) ünvanlı Türkmenistanlı Handszar Odeev ise üçüncü oldu. Türkiye çapında kulüpler sıralamasında Antalya Çallıspor birinci olurken, Çanakkale 1915 Satranç Derneği üçüncü oldu.

Kongre ve Fuar Merkezi’nin İbrahim Bodur Salonu’nda yapılan ödül töreninde dereceye giren sporcuların yanı sıra çeşitli yaş gruplarında başarılı olan satranç oyuncuları ile kulüpler arası yarışmada dereceye giren satranç kulüplerine de ödüller verildi.

Bir hafta boyunca Kongre ve Fuar Merkezi’nde devam eden ve çeşitli ülkelerden ve Türkiye’nin 36 ilinden sporcular, küçük oyuncuların velileri, Türkiye Satranç Federasyonu’ndan gözlemciler, hakemler, antrenörler ile birlikte 1.200 kişinin ağırlandığı 21. Uluslararası Troya Satranç Turnuvası’nda toplam 15 bin lira ödül dağıtıldı. Ödül törenine Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Dr. Firuz Erdil, Biga Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cabir Kaşdemir, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Halil Hilmi Darı, TSF Teknik Kurul Başkanı Abidin Ünal, TSF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Uğur Tülüce, Çınar Bölge Temsilcisi Tuğrul Okar, Çanakkale İl Temsilcisi İsmail Hakkı Şenel ve Turnuva Direktörü Turgut Tunca katıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir