Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23 Nisan Köprüsü’nde Sona Doğru

23 Nisan Köprüsü’nde Sona Doğru

Çanakkale Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Sarıçay üzerindeki 23 Nisan Yaya Köprüsü inşaa çalışmalarında sona gelindi.

Geçtiğimiz kış aylarında etkili olan aşırı yağışlardan dolayı hasar görmesi nedeniyle Çanakkale Belediyesince yeniden projelendirilerek yapımı gerçekleştirilen 23 Nisan Yaya Köprüsü, yeni ve modern görünümüyle kentlinin kullanımına açılmak için gün sayıyor. 5 Temmuz 2013 tarihinde yapım ihalesinin gerçekleşmesi ile birlikte yıkılan ve yenileme çalışmaları hızla başlatılan köprünün tamamen çelik konstrüksiyon malzemeden 3 metre genişliğinde ve 37 metre uzunluğunda inşa edildiği belirtildi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada köprü üzerinde şuan boyama çalışmaları devam ederken, aynı zamanda köprü zeminin ahşap görünümlü fiber malzeme kaplama işlemlerinin de gerçekleştirildiği belirtilirken Sarıçay içinde ayakları bulunmadan (tek açıklıklı) inşa edilen 23 Nisan Yaya Köprüsü’nün bağlantı yollarının da oluşturulması ile birlikte yaklaşık bir hafta içerisinde kentlilerin kullanımına açılmasının hedeflendiği açıklandı.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir