24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım 2015

Çocukluktan başlayarak bizleri hayata hazırlayan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Çanakkale’de de unutulmadı. Öğretmenler Günü, kentte çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Öğretmenler Günü kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleşti. Törene, Çanakkale Vali Yardımcısı Adil Karataş, Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte Meydandaki tören sona erdi.
1
24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlenen salon programı ise Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi’nde gerçekleşti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların gerçekleştiği törende, Öğretmenler Günü temalı çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ile verdikleri hizmetlerden dolayı kentte görev yapan öğretmenlere plaket ve ödülleri takdim edildi. Tören, çeşitli okulların öğrencilerinden oluşan karma koronun konseri ile devam etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir