25. Japonya Günleri başlıyor

29 Mayıs 2019
30 Mayıs 2019
Troia Kültür Merkezi
Festival

ÇOMÜ’nün aralıksız en uzun soluklu etkinliklerinden olan Japonya Günleri bu sene 25. kez gerçekleştirilecek.

ÇOMÜ’nün en eski öğrenci topluluklarından olan Türk-Japon Dostluk Topluluğu tarafından düzenlenen ve Eğitim Fakültesi Japon Dili Eğitimi Anabilim Dalı tarafından desteklenen 25. Japonya Günleri etkinlikleri 29 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 11.00’da Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima’nın vereceği “21. Yüzyılda Asya ve Japonya” başlıklı açılış konferansı ile başlayacak. (Konferans dili İngilizcedir).

Etkinlikler kapsamında Manga, Kaligrafi, Origami atölyeleri ile Japon takvimleri, Japon edebiyatı çalışmalarına ilişkin sergiler iki gün (29-30 Nisan) boyunca katılımcıların ilgisine sunulacak olup, etkinliğin ilk günü Japon yemekleri standı da açılacak. Etkinlik bitiminde Japon takvimleri her yıl olduğu gibi bu sene de katılımcılara çekilişle ve ücretsiz olarak dağıtılacak.

Etkinliklerin ikinci gününde (30 Nisan) Japon kılıç teknikleri gösterimi (Kendô), geleneksel dans gösterileri (Sôran-Bushi), çay töreni (Sadô), Japon filmi gösterimi, geleneksel Japon oyunları ve Cosplay gösterileri düzenlenecek. Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinliklere herkesin davetli olduğu bildirildi.

Filtreler:
Yorumlar...
  • Deniz aydın
    29/04/2019 21:02

    Etkinliklerin saatlerini de yazsanız, mesela yarin ki yani 30nisandaki etkinliklerin saatlerini bilsek, ona göre işlerimizi ayarlardık.

  • Gülseren eren
    26/04/2019 18:48

    Etkinliğimiz çok heyecan uyandırıyor, bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Çiçek sanatınızı öğrenmeyi cok isterdim(origami).

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir