27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Başladı

23 Mart 2015

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ortaklığı ile hazırlanan Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri, 22 Mart 2015 Pazar günü sahnelenen “Bernarda Alba’nın Evi” adlı oyun ile başladı.

Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü öğrencilerinden Çiğdem Arslan, Sezen Düzakar, Gözde Eroğlu, Simge Kaner, Sinem Simge Kılınç, Fatma Konu, Didem Küçük, Pınar Soğan, Nazlı Şakar, Göze Şenol, Delal Vural, Derya Yırtıcı, Nergiz Zaimi’nin oyunculukları ile sahnelenen oyun, Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda izleyici ile buluştu.

Fedarico Garcia Lorca’nın 1936’da yazdığı oyunun yönetmenliğini Adnan Çevik yaptı. Yazarın “İspanya köylerinde kadınlara ilişkin bir oyun” olarak nitelendirdiği oyun, yaşanan bir ölümün ardından yas havasının hakim olduğu, tüm hayatını toplum baskısına göre yönlendiren, çocuklarını bu şekilde yetiştiren Barnarda’nın evini ve ailesini; en insani duygularını, acılarını dahi bu baskıya göre yaşayan insanların kendi istekleri ve toplum doğruları arasındaki sıkışmışlıkları ve çaresizliklerini anlatıyor.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir