30 Ağustos Zafer Bayramının 91. Yıldönümü ve Silahlı Kuvvetler Günü Törenleri

30 Ağustos 2013

30 Ağustos Zafer Bayramının 91’nci Yıldönümü ve Silahlı Kuvvetler Günü “Zafer Haftası” etkinlikleri Saat 09.00’da Cumhuriyet alanındaki Atatürk anıtına; Çanakkale Valiliği, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı ve Çanakkale Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başladı.

Cumhuriyet alanında düzenlenen etkinliklere Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, Ali Sarıbaş, Serdar Soydan, İl Protokolü, Silahlı Kuvvetler mensupları ile kalabalık halk topluluğu katıldı.

Vali Ahmet Çınar, beraberinde Boğaz ve Garnizon Komutanı ile Belediye Başkanı olduğu halde Valilik Makamında tebrikleri kabul etti. Saat 10.30?da Cumhuriyet alanında Çanakkale Valisi, Boğaz ve Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının tören birliklerini denetlediler ve halkın bayramını kutladılar.

Vali, Boğaz ve Garnizon Komutanı ile Belediye Başkanının şeref tribünündeki yerlerini almalarını müteakip İstiklal Marşı okunarak Bayrağımız göndere çekildi. Boğaz ve Garnizon Komutanlığına mensup bir subay tarafından günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmanın ardından şiir okundu ve halk oyunları gösterisi yapıldı.

Tören resmi geçidin ardından sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir