300 Motosikletli, ‘Şehitlere Saygı Gösterisi’ Düzenledi

02 Ekim 2011

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Dağ Komando Çavuş Cevdet Varol’un önderliğinde şehitlere saygı için “Motosikletli Saygı Gösterisi” düzenlendi.

Çan İlçe Müftüsü Ali Osman Bayrak ile ilçede görev yapan din görevlilerince şehitler için mevlid-i şerif okunmasının ardından ‘Motosikletli Saygı Gösterisi’ne geçildi. Gösteri, Çan Lisesi önünden başladı, Mesut Hulki Önür ve Bülent Ecevit Caddesi’ni müteakip Akalın İş Merkezi önünde bulunan kavşaktan dönülerek, yeniden Çanakkale Caddesi üzerinden devam edip Mesut Hulki Önür Caddesi’nde sona erdi. “Çan Olarak Hep Beraber, Gelin Şehitlerimize Sahip Çıkalım” sloganıyla gerçekleştirilen gösteri sonrasında açıklamada bulunan 36 yaşındaki Dağ Komando Çavuş Cevdet Varol, etkinliğe katkı veren 300 motosikletli ile Çan halkına teşekkür etti. Varol, gösteriye katılan 2007 yılı Mayıs ayında Şırnak’ın Best Dereler mevkisinde mayın patlaması şehit düşen komando çavuş Özgür Kahveci’nin babası Nemci Kahveci’nin de elini öptü.

Dağ Komando Çavuş Cevdet Varol, “Tüm Türkiye olarak şehit edilen polis ve askerlerimizin anısına düzenlediğimiz gösteriye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, tüm şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir