Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
300 Sporcu Çanakkale Boğazı’nı Yüzerek Geçecek

300 Sporcu Çanakkale Boğazı’nı Yüzerek Geçecek

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından 30 Ağustos tarihinde düzenlenecek etkinlikte 80?i yabancı olmak üzere toplam 300 sporcu Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçmek için mücadele edecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında 22 yıldan buyana devam eden ?Quantum Çanakkale Boğazı?nı Yüzerek Geçme Yarışması?nın bu yıl 23.?sünün yapılacağını belirten yetkililer, ?23 seneden bu yana devam eden Çanakkale?nin mavi sularında yapılan geleneksel yarışmamız ilk kez 1986 yılında gerçekleştirildi. İlhamını Çanakkale Boğazı?nda yaşanmış bir antik çağ hikayesinden alan yarışmamız Avrupa yakasındaki Eceabat kumsalı ile Asya yakasındaki Çanakkale Çimenlik kalesi arasındaki 3,5 millik mesafeden oluşuyor. Yarışmamız için öngörülen süre 90 dakikadan oluşuyor. Bu süre içerisinde yarışmamızı tamamlayamayan sporcular diskalifiye edilmiş sayılarak takip botlarına alınıyor? dedi.

Erkekler ve bayanlarda 12, engellilerde de 1 olmak üzere toplam 13 kategoride gerçekleştirilecek bu yılki yarışmaya katılımın yoğun olduğunu da belirten yetkililer, ?Bu yılki yarışa İngiltere,Yeni Zelanda ve ABD gibi değişik ülkelerden 80 yabancı ve 220 Türk olmak üzere toplam 300 sporcu katılacak. Eceabat ile Çanakkale arasındaki 3.5 mil olan parkurda yapılacak mücadelede genel klasmanda ilk 3´e girecek sporculara kupa; diğer kategorilerde ilk 3´e girecek sporculara da madalya ve çeşitli ödüller verilecek? şeklinde konuştu.

Çanakkale’de “Quantum Çanakkale Boğazını Yüzerek Geçme Yarışması”nda geçtiğimiz yıl yapılan etkinlikte 42 dakikalık derecesi ile İstanbul’dan 15 yaşındaki Berkay Polat birinci olurken, ikiz kardeşi Beril Polat da 43 dakikalık derecesi ile ikinciliği elde etmişti.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir