32. Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması Başvuruları Başladı

30 Ağustos 2018
09:00
Çanakkale Boğazı
Yarışma

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından bu yıl 32’nci kez düzenlenecek olan Çanakkale Boğazı yüzme yarışması başvuruları başladı.

30 Ağustos 2018 tarihinde düzenlenecek yarışmanın ön kayıtları internet sitesinden yapılacak. Kayıt ücreti 125 TL olan yarışmada, belirtilen evrakların teslim edilmemesi halinde kayıt ücreti iadesi yapılmayacak. Yarışmaya ön kayıt yaptıran ve mazereti sebebiyle yarışmaya katılamayacak olan kişilerin 10 Ağustos 2018 tarihine kadar geçerli mazeretlerini sağlık raporu ile beyan etmemesi gerekiyor. Ön başvuru hakkında yapılan bilgilendirmede ayrıca;”Yarışmamız ön kayıt işlemleri yalnızca sitemiz üzerinden yapılacak, sitemizde verilen form ve katılımcının kimlik fotokopisi, sağlık raporu , ıslak imzalı olarak bilgileri tam doldurulmuş şekli ile başvuru adresine 15 Ağustos 2018 tarihine kadar kargo ve posta ile gönderilecek, fax ve e-mail dikkate alınmayacaktır. Evrakları tam ve eksiksiz olan yarışmacılarımız asil kayda alınarak bone numaraları verilecektir. Yarışmamızda , lisanslı veya lisanslı olmayan bütün yarışmacılarımız en geç 01 Haziran 2018 tarihinde alınmış olmak kaydıyla sağlık raporu alacaktır. 29 Ağustos 2018 günü 12:30 – 20:30 saatleri arasında bone ve çip dağıtımı yapılacaktır. Başkaca bir yarışmacının bone ve çipini almak isteyen yarışmacılarımız, ilgili yarışmacının kimlik fotokopisi ve el yazısı ile yazmış olduğu, ıslak imzalı yetki belgesini yanında bulundurması zorunludur.Aksi halde bone ve çip teslimi yapılmayacak, ilgili yarışmacı yarışmaya alınmayacaktır. 18 Yaşını doldurmamış 14 – 18 Yaş Grubu katılımcılarının anne ve babalarının müştereken verdiği noter tarafından düzenlenen muvaffakatname, başvuru adresine diğer ekler ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Kimlik fotokopisi, kayıt formu, sağlık raporu ve 14-18 yaş grubu katılımcıların noter tarafından düzenlenen muvaffakatnameleri olmadan yarışmaya katılamaz. Tek email adresinden tek kayıt yapılacaktır. Aynı e-mailden yapılan toplu gönderimler sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Kişisel e-mailleriniz gelecek yıllardaki duyurularımız için kaydedilmektedir. Bilgi ve belgeleri eksik veya yanlış olan yarışmacıların kayıtları kabul edilmeyecektir. Sitemizden gerçekleştirdiğiniz kayıtlarda cinsiyet ve kategori seçeneğine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

“Yarışmamız için ön görülen süre 105 dakikadır”

Çanakkale Rotary Kulübü Dönem Başkanı Soykan Özer, yarışma hakkında yaptığı açıklamada ise; “Çanakkale Rotary Kulübümüzün Toplum Hizmetleri projeleri arasında yer alan Çanakkale’nin mavi sularında ve mitolojik ortamda 31 yıldır sürdürdüğümüz geleneksel yarışmamız ilk kez 1986-87 yıllarında dönem başkanımız Rtn. Özer ÖNER’in değerli katkılarıyla ortaya çıkmıştır. İlhamını Çanakkale Boğazında yaşanmış bir antik çağ hikayesinden alan yarışmamız, Hero ve Leander’ın kavuşmasını temsil etmekte ve her yıl 30 Ağustos tarihinde yapılmaktadır. İlk olarak 1986 yılında yapılan yarışmamız sadece 1999 yılında yaşadığımız deprem dolayısıyla iptal edilmiş olup, o yıl yarışmamız bütçesine ayrılan miktar Kocaeli’nde yapımı gerçekleştirilen Rotary Kocaeli Hastanesine bağışlanmıştır. Yarışmamız Parkuru; Avrupa yakasındaki Eceabat Kumsalı ile Asya Yakasındaki 3.5 deniz mili ( 6.482 metre ) mesafedir. Yarışmamız için ön görülen süre 105 dakikadır. Yarışmamız; Çanakkale Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız’ın destekleri, kulübümüz üyeleri, eşleri, Rotaract üyelerimiz görev alarak çabaları, sponsor firmalarımızın katkıları ile sürmektedir. Yarışmamız ilk yapıldığı tarihten bu yana giderek gelişmiş, büyümüş ve uluslar arası olma özelliğini kazanmıştır. 30 Ağustos 2018 tarihinde yarışmamızın 32. sini gerçekleştireceğimiz bu günde 30 Ağustos Zafer Bayramını hep beraber kutlayacağız. Türkiye’nin 2. Boğaz Yarışması olan ve tarihsel yapısı gereği etkileyici bir parkurda katılımlarıyla ve destekleriyle bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan Çanakkale Valiliğimiz, Çanakkale Belediye Başkanlığımız, Boğaz Komutanlığımız, Eceabat Belediye Başkanlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz, İl Dernekler Müdürlüğümüz, Gençlik Spor Müdürlüğümüz, Sağlık Müdürlüğümüz ve sponsor firmalarımıza, Çanakkale halkına tüm yarışmacı arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı Çanakkale Rotary Kulübü olarak onur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir