5. Atikhisar Kır Şenliği: “Atikhisar Atık Hisar Olmasın”

18 Nisan 2015

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi kolaylaştırıcılığında düzenlenen 5’nci Atikhisar Kır Şenliği 2-3 Mayıs tarihleri arasında Atikhisar Barajı’nda (Kayadere Köyü Mesire Alanı) gerçekleştirilecek. Şenliğin bu yıl sloganı “Atikhisar Atık Hisar Olmasın” olarak belirlendi.

5’nci Atikhisar Kır Şenliğiyle ilgili bilgi veren Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Av. Ali Aydın Çalıdağ, Çanakkale’nin 21’nci yüzyılda talana maruz bırakıldığını ancak bu şehrin sahipsiz olmadığını söyledi:

Çanakkalemizin karşı karşıya olduğu çevresel tehditlere dikkat çekerek bu tehditlere karşı çevremizi korumak ve çevreyi tahrip edecek girişim ve girişimcilere karşı yürütülen mücadelelere verilen desteği güçlendirmek amacıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz Atikhisar Kır Şenliği’nin 5’ncisini bu yıl 2-3 Mayıs günlerinde Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisinin koordinatörlüğünde gerçekleştireceğiz.
Bu etkinliklere başından beri katkı koyan, Çanakkale için çevre mücadelesinin olmazsa olmazı Çanakkale Çevre Platformu ile platform bileşenleri, şenliklerimizin düzenlenmesinde bugüne kadar katkısını hiçbir şekilde esirgemeyen Çanakkale Belediyesi, Sivil toplum örgütleri ve bireysel destekçilerimizle uzun ve yoğun çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılmış olan programı, değerli basınımız aracılığı ile sizlerle erkenden paylaşmak istedik, istedik ki; din, dil, ırk, etnik fark, siyasi görüş ayrımı olmaksızın, bütün çevre ve insan dostu Çanakkale severler şimdiden programlarını ayarlayabilsinler ki, yoğun katılımla sesimiz her yerden duyulsun: “Atikhisar ATIKHİSAR Olmasın”. Her seviyeden seçilmiş ve atanmış kişilere; Çanakkale halkının, şehrin tek su kaynağı olan Atikhisar Barajına, doğa harikası su ve oksijen deposu Kaz Dağlarına, denizine, ormanına, havasına, toprağına sahip çıktığını gösterelim. 100 yıl önce denizden ve karadan geçilemeyen Çanakkalemizin, 21. yüzyılda talana maruz bırakıldığını ancak bu şehrin sahipsiz olmadığını, herkese bir kez daha hatırlatalım.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu etkinliğe gönül verip gecesini gündüzüne katarak sizlerle en iyiyi paylaşmak için çaba göstermiş ve göstermeye devam eden Çanakkale sevdalılarına teşekkür ediyor ve Ozanımızla, Folklor ekiplerimizle, Roman ekibimizle, Müzik grubumuz ve ikramlarımızla hoşça vakit geçirmeyi umuyoruz ve sizleri, 02 Mayıs 2015 günü şenlik başlangıcının yapılacağı İskele Meydanına ve Şenlik Kortejine; 03 Mayıs 2015 günü de Atikhisar Barajı kıyısındaki şenlik alanına davet ediyoruz. Gelin destek verin “Atikhisar ATIK HİSAR Olmasın.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir