5. Çanakkale Üniversitelerarası Fotoğraf Festivali’nin Ardından

5. Çanakkale Üniversitelerarası Fotoğraf Festivali’ni geride bıraktık. 26 ? 27 ? 28 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirdiğimiz festivalimiz çok renkli etkinliklerle sona erdi.

Festivalimizin hikâyesini anlatacak olursak, ilk gün çok heyecan ve yoğun bir koşturmaca vardı. Sergilenecek fotoğraflar için hazırlıklar yapıldı ve hummalı bir çalışma içinde hepsi salonda yerini aldı.

Saatler 18:00’i gösterdiğinde kokteylimiz eşliğinde 5. Çanakkale Üniversitelerarası Fotoğraf Festivalimizin açılışı, topluluk danışmanımız Öğr. Gör. Aykan Özener’in yaptığı konuşma ile gerçekleşti.. Konuşmanın ardından sergiye katılan üniversitelerin temsilcileri tek tek kendileri ve yaptığı işler hakkında açıklamalar yaptı. Bu konuşmaların ardından sergi salonu gezilmeye başlandı.

Sergi salonunda bir süre bulunduktan sonra sıra akşam eğlencesine gelmişti. Çanakkale Hayal Kahvesi’nde yorgunluklarımızı unutup, güzel bir zaman geçirdikten sonra ilk günün sonuna gelmiş olduk.

İkinci gün yine yoğun olacaktı. Assos’a gerçekleştireceğimiz gezi için erken saatte toplanıp, iki otobüs ile yola çıktık. Alexandreia Troas ilk durağımızdı. Biraz dolaşıp fotoğraf çektikten sonra ikinci durağımıza doğru yola koyulduk tekrar. Herodes Atticus Hamamı, ardından da Behramkale bölgesine vardık.

Burada biraz dinlendik. Yemekler yendi. Fotoğraf çekimleri ve bunun yanında tabii ki gelen konuklarımızla güzel muhabbetler edildi. Bunun ardından antik tiyatroyu gezdik. Kenan arkadaşımızın bize bölge ve antik tiyatro hakkında anlattıklarını dinledik. Burada biraz gezdik ve dönüş için yola koyulduk. Yorucu ama çok da verimli bir günün ardından bir sonraki gün için beklemeye başladık.

5. FotoFest’in üçüncü gününde küçük bir değişiklik ile fotoğraf sunumları için Pan Görsel Kültür Atölyesi’nde yerimizi aldık. Burada fotoğraf sunumları gerçekleşti ve yapılan çalışmalar üzerine yorumlamalar, düşünce alışverişi, sohbetler edildi. Sunumların ardından gelen arkadaşlarımızı gönderdik ve 5. Çanakkale Üniversitelerarası Fotoğraf Festivali’ni bu senelik bitirdik. Bir sonraki festivalde görüşmek üzere…

Aşağıda 5. Çanakkale Üniversitelerarası Fotoğraf Festivali (5. FotoFest)’ne ait fotoğrafları görebilirsiniz.

‘ÇANAKKALE İÇİNDE’ Notu: Yazı, ÇOMÜFOT’un izniyle http://comufot.blogspot.com/ adresli blogdan alınmıştır.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir