5 Milyon TL’lik Kordonboyu Üst Yapı Çalışmalarına Başlanıyor

27 Ocak 2011

Çanakkale’de yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında genişletilerek alt yapı çalışmaları tamamlanan kordon boyunda 5 milyon TL?ye malolacak üst yapı anlaşması imzalandı.

Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen imza töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, golf çay bahçesinin bulunduğu bölgeden iskeleye kadar olan bölgeyi kapsayan 1 kilometrelik bölgede üst yapı çalışmalarına 10 gün içinde başlanacağını belirterek, ?61 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek üst yapı çalışmasının muhammen ihale bedeli 7 milyon 268 bin TL olarak belirlenmişti. İhaleye giren firmalardan Güçlü İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti firması en yüksek kırımı yaparak 5 milyon 141 bin 157 TL teklif vererek ihaleyi kazandı. Firma bu yerdeki çalışmalara 10 gün içinde başlayacak. Projemiz 2012 sonunda bitecek. İki etap halinde yapılacak projede ilk etapta çalışmalara golf çay bahçesi önünden başlanacak ve Alman sokağı önünde bitecek. 2011 yılında bu bölüm bittikten sonra 2012 yılında da Alman Sokağı önünden başlayarak iskele meydanına kadar olan bölüm tamamlanacak. Sahil kesimi yazın Çanakkalelilerin yoğun olarak kullandığı bir bölge. Bu sebeple yaz aylarında vatandaşların gezinti bölgesini engellemeden çalışmalar olabildiğince sıkıntı vermeden devam edecek? dedi.

Başkan Gökhan, proje kapsamında sahil bölgesinde yollarda bazı değişiklikler yapılacağını da belirterek, ?Bu bölgede mekanların önleri yeniden düzenlenecek, kaldırımlar daha geniş hale getirilecek. Ayrıca Morrabin Parkı bölgesinde de düzenlemeler olacak. Piri Reis ve Atatürk meydanı ile Çocuk sokağı ve su seyir terası gibi yerler de olacak. Yeni sahil kesiminde gezerken çeşitli yeni etkinlik alanlarını görmüş olacağız. Çanakkale halkına hayırlı uğurlu olsun? dedi.

Öte yandan anlaşmayı imzalayan Güçlü İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Firmasının yetkilisi Hüseyin Çelik de Türkiye genelinde birçok yerde projelere imza attıklarını belirterek, ?Bu proje gerçekten çok itinalı bir şekilde hazırlanmış güzel bir proje. Bizde projeyi biran önce başlamak için sabırsızlanıyoruz? dedi.

Yapılan konuşmaların ardından üst yapı ihalesinin imzası atıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir