500 Kilometrelik Bisiklet Yolculuğu Çanakkale’de Tamamlandı

16 Eylül 2011

Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale Valilikleri ile Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen “Kuruluştan Kurtuluşa” isimli bisiklet turuna katılanlar, 500 kilometrelik yol katederek Çanakkale’ye ulaştı.

Osmanlı Devleti’nin kuruluş yeri olan Söğüt ile Türk tarihinin en önemli destanının yazıldığı Çanakkale arasında yaklaşık 500 kilometrelik güzergahta yapılan bisiklet turuna katılan 55 kişi, son etap olan Biga’dan sabah saatlerinde yola çıktı. Saat 17.00 sıralarında son varış noktası olan Çanakkale’ye ulaşan bisikletli grup, Çimenlik Kalesi girişinde Vali Yardımcısı Ali Partal, Gençlik Spor İl Müdürü Doğan Anşin ve diğer yetkililer tarafından törenle karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan karşılama töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Partal ve Gençlik Spor İl Müdürü Doğan Anşin, “Kuruluştan Kurtuluşa” isimli bisiklet turuna katılanları tebrik etti.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanı Günal Genç de gelecek yıllarda bu etkinliği daha geniş kapsamlı yapmayı planladıklarını belirterek etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. Tören, folklor gösterisi ve etkinliğe katılan bisikletçilere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

Öte yandan tura katılan bisikletçiler ise zorlu geçen yolculuğun ardından 500 kilometre yok katedip Çanakkale’ye ulaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Grup üyeleri, yarın da Eceabat’a geçip Gelibolu Yarımadası’nda 250 bin şehidin kabirlerini ziyaret edecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir