“6. İlyada Kırkyama Çanakkale” Buluşması Başlıyor

14 Eylül 2017
17 Eylül 2017
Çanakkale
Sergi

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “6.İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması” 14 Eylül Perşembe günü Cumhuriyet Meydanında Saat:17.00’da kortej yürüyüşü ile başlıyor. Seramik Müzesinde Saat:18.00’da gerçekleşecek açılış töreninde mini kırkyama defilesi yapılacak.

“6. İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması” kapsamında Kırkyama sergileri, Kırkyama Büyük Parça Yorgan, Küçük Parça Serbest Çalışma ve İlyada Pano kategorisi yarışmalarının yanı sıra kırkyama eğitmen/sanatçılarıyla atölye çalışmaları ve söyleşiler yer alacak.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek “Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası” temalı kırkyama defilesi 16 Eylül Cumartesi günü Saat:20.00’da 18 Mart Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

Buluşmaya katılan sanatçıların eserleri; “Seramik Müzesi, Hastane bayırı Spor Tesisleri, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Korfmann Kütüphanesi, Çimenlik Kalesi, Yazar ve Sanatçı Evi’nde” sergilenecek. Buluşma kapsamında sergi salonları 17 Eylül Pazar gününe kadar gezilebilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir