7. Çanakkale Bienali’nde Son Günler.. Kaçırmayın!

7. Çanakkale Bienali’nde Son Günler.. Kaçırmayın!
15 Ekim 2020

2020 yılında coronavirüs salgınına karşı gerekli önlemleri alarak “Takımyıldız” başlığıyla açılan 7. Çanakkale Bienali sona eriyor. Dört farklı mekanda belirtilen gün ve saatlerde, randevuyla ziyaret edilebilen etkinlikler, 17 Ekim’de kapılarını kapatacak. Etkinliklerin 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren, online olarak bir ay süreyle ziyarete açılması planlanıyor.

DEVAM EDEN PROGRAMLAR

“Neye Benziyor?” / CABININ
Mekan: MAHAL 22 Eylül ile 17 Ekim arası, Salı, Perşembe ve Cumartesi Günleri, 10:00 – 16:00

“Hasarlı veya Tahrip edilmiş: Kültür”, Azra Tüzünoğlu
Tehdit Altındaki Kültür Mekan: Korfmann Kütüphanesi 22 Eylül ile 17 Ekim arası, Salı, Perşembe ve Cuma Günleri, 10:00 – 16:00

“Hasarlı veya Tahrip edilmiş: Kültür”, Azra Tüzünoğlu
Bildiğimiz Dünya Reklamların Dili Mekan: Kırmızı Konak 22 Eylül ile 17 Ekim arası, Salı, Perşembe ve Cumartesi Günleri, 10:00 – 16:00

“Hiç İstemeden ama Seve Seve”, Agah Uğur Koleksiyonu, Azra Tüzünoğlu
Mekan: Troya Müzesi 22 Eylül ile 17 Ekim arası, (Müze Müdürlüğü’nce belirlenen gün ve saatlerde)

Çanakkale’nin Sesleri
Soundsslike Projesi kapsamında Pınar Çevikayak Yelmi’nin İstanbul’un Sesleri konulu doktora araştırması kapsamında oluşturulan Soundsslike arşivi, günlük alışkanlıkların kentsel doku ile ilişkisini işitsel bir perspektif yoluyla kurarak, kültürel sesler konusundaki farkındalığı ve toplum bilincini artırmayı amaçlar.

Troya Müzesi ise her gün 10.00-17.00 saatleri arası ziyarete açık olmaya devam edecektir. Ayrıca Troya Müzesi kendi bünyesindeki sergiler hakkında; ” Çanakkale 7. Bienalinde Troya Müzesi Sergisinde Sona yaklaşırken… Ayın 18’ine kadar sürecek sergi Müze Ziyaretçilerince ilgiyle izleniyor” notu düştü. 

Ziyaret etmek için lütfen randevu alın: info@canakkalebienali.com / mahalsanat@gmail.com

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir