8. Çanakkale Resim Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Gerçekleşti

26 Nisan 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Sydney Gallipoli Memorial Derneği işbirliğiyle ve Avustralya Hükümeti, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Işık Üniversitesi Katkıları ile düzenlenen 8. Çanakkale Resim Yarışması’nın ödül töreni ve sergi resmi açılışı Kolin Otel’de gerçekleşti.

Çanakkale Avustralya Konsolosu Nicholas Sergi’nin açılış konuşmasıyla başlayan sergiye; Çanakkale Vali Yardımcısı Alper Faruk Güngör, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Gülendam, Avustralya Gazi İşleri Bakanı Warren Snowdon, Yeni Zelanda Savunma Bakanı jonathan Coleman, Yeni Zelanda Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgenaral Peter Stock Well, Gallipoli Memorial Clup Başkanı katıldılar.

Çanakkale Savaşları’nın 100. Yıldönümü olan 2015 yılında gerçekleşecek son Çanakkale Resim Yarışması ile projenin tamamlanacak ve 10 yıl boyunca Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda’da düzenlenen yarışmaların birincilik ödüllerini alan toplamda 20 resim, Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda’da açılacak çeşitli sergiler ile bir kez daha sergilenecek.

Jüri Üyeliğini Prof. Dr. Abdullah Kelkit, Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan, Prof. Dr. Gündüz Gölönü, Prof. Dr. Aydın Ayan ve Çanakkale Avustralya Konsolosu Nicholas Sergi’nin yaptığı 8. Çanakkale resim yarışmasında ödül almaya hak kazanan eserler şunlar;
Birincilik Ödülü: Samet Doğan
Çanakkale Valilik Ödülü: Nebi Yavaşça
Avustralya Büyükelçilik Ödülü: Yıldırım İnce
Rektörlük Ödülü: Uğur Avcı
Juri Özel Ödülü: Emine Ermiş, Bersen Özkan

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir