8. Küçükkuyu Kültür ve Sanat Festivali

28 Ağustos 2012

1-2 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacak olan 8. Küçükkuyu Kültür ve Turizm Festivali’nde bir çok sanatçı yer alacak.

Festival 1 Eylül Cumartesi günü saat 18.00’da Bergama Belediyesi Bando Takımı ile yapılacak Kortej yürüyüşü ile başlayacak. Ardından “Dünden bu güne” adlı serginin açılışı gerçekleştirilecek. Liman içindeki Bursa Zafer Halk Oyunları ekibinin gösterisinden sonra Niran Ünsal konseri izlenecek. 2 Eylül Pazar günü ise Dr. Cavidan Göksoy’un ebru sergisinin açılışının ardından Tarık Akan, Rutkay Aziz ve Hikmet Çetinkaya’nın katılımı ile üçlü sohbet gerçekleşecek. Saat 21.00’deki Çankaya Belediyesi Modern Dans Topluluğu’nun gösterisinden sonra sahnede sevilen sanatçı Ferhat Göçer yer alacak. Büyük bir hayran kitlesine sahip Ferhat Göçer’in kalabalık bir seyirci topluluğu tarafından izleneceği tahmin ediliyor.

MHP’DEN SÖYLENTİLERE TEPKİ
Küçükkuyu da yeni göreve başlayan MHP belde başkanı İsmail Dirik “Küçükkuyu Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında düzenlenecek konser ile ilgili çıkarılan söylentilere tepki göstererek “Bunlar teşkilatımıza yönelik asılsız iftiralardır” dedi.

1 Eylül’de liman içinde yapılacak olan “Küçükkuyu Kültür ve Sanat Festival” kapsamında gerçekleşecek olan Niran Ünsal konserinde sanatçının Ahmet Kaya şarkıları söylemesi halinde MHP’lilerce protesto edileceği ve konserde kargaşa çıkarılacağı dedikoduları üzerine bir açıklama yapan MHP Küçükkuyu Belde Başkanı İsmail Dirik yaptığı yazılı açıklama da, “Bunlar teşkilatımıza yönelik asılsız iftiralardır. Bu bir niyet okumadır. Kerameti kendinden menkul insanların safsatasıdır. Unutmamalıdır ki iftiracıların fikri neyse zikri de odur. Biz Küçükkuyu’luyuz. Çabamız Küçükkuyu’yu küçülmek değil, büyültmektir. Biz milliyetçiyiz milleti rahatsız eden değil asil milletimize hizmet edeniz. Teşkilatımız bu tip asılsız iftiralara rağmen büyüyecek iftiracılar ise hem mahcup olacak hem de yüce adalet önünde hesap verecektir. Biz MHP teşkilatı olarak hem de bir belde esnafı olarak bu tür festivallere karşı değiliz. Hatta bu tür organizasyonların beldemizin tanıtımına ve esnafın ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir