Acıbadem Kadınlar Voleybol Ligi’nde 2013 – 2014 Sezonu Fikstürü Belli Oldu

31 Ağustos 2013

Voleybolda 2013 – 2014 sezonu Acıbadem Kadınlar ve Erkekler Voleybol 1. Ligi fikstürü 30 Ağustos 2013 Cuma günü belli oldu. Çanakkale Belediyespor’un da mücadele edeceği Acıbadem Kadınlar Voleybol Ligi maçlarının 1. devresi 20 Ekim – 15 Aralık tarihleri arasında, 2. devresi ise 11 Ocak – 22 Mart 2014 tarihleri arasında; baraj etabı mart ve nisan aylarında, play-off ise nisan ayında oynanacak.

Beştepe’deki Türkiye Voleybol Federasyonu(TVF) Volley Otel’de yapılan kura çekimine, TVF Başkanı Özkan Mutlugil, TVF Başkan Vekilleri Akif Üstündağ ve Mustafa Ekşi, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu ve TVF Danışma Kurulu Üyesi Recep Nurtanış ve kulüplerin temsilcileri katıldı. Kura çekiminde konuşan Mutlugil, 2013-2014 sezonu için tüm takımlara başarı dileğinde bulunurken, bu sezon ligden düşme statüsünde 4’lü baraj sistemine geçileceğini duyurdu.

İlk maçını Vakıfbank deplasmanında oynayacak olan Çanakkale Belediyespor Kadın Voleybol takımınında bulunduğu Acıbadem Voleybol Ligi’nde ilk haftanın programı şöyle oluştu:

Beşiktaş – Eczacıbaşı Vitra
Bursa Büyükşehir Bld. – Sarıyer Bld.
Ereğli Bld. – Fenerbahçe
İlbank – Halkbank
Bakırköy Bld. Yeşilyurt – Galatasaray Daikin
Vakıfbank – Çanakkale Bld.

Çanakkale Belediyespor Kadın Voleybol takımı kendi sahasındaki ilk maçını ise ligin ikinci haftasında İlbank ile yapacak.

Statü
Voleybol Ligleri’nde 1. etap müsabakaları sonunda ilk 8 sırayı alan takımlar, play-off etabını oynamaya hak kazanacak. Play-off 1. tur müsabakalarında takımlar (8-1), (5-4), (7-2) ve (6-3) şeklinde eşleşerek, eleme usulüne göre karşılaşacak. Elenen takım, 1. etaptaki (normal lig etabındaki) yerine dönecek, play-off sonucunda lig şampiyonu ve lig ikincisi belirlenecek.
1. etap müsabakaları sonunda 9’uncu,10’uncu, 11’inci ve 12’nci sırayı alan takımlar, ilk etaptaki puanlarını baraj etabına taşıyacak. 4 takım (9, 10, 11 ve 12.) federasyon tarafından belirlenen iki ilde, üçer günlük “lig usulü 2 devreli turnuva” maçları oynayacak. 1.etapta alınan puanlar ile iki turnuvadaki alınan puanların toplamı sonucunda son iki sırayı alan takımlar 2. lige düşecek.
Play-off etabı sonunda lig şampiyonu olan takım, Türkiye’yi Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde, lig sıralamasındaki diğer takımlar da sıra ile Avrupa kupalarında temsil edecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir