Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Açık Deniz Eğitimi Gören Tuzla Deniz Harp Okulu Öğrencileri Çanakkale’de

Açık Deniz Eğitimi Gören Tuzla Deniz Harp Okulu Öğrencileri Çanakkale’de

Açık deniz eğitimine tabi tutulan Tuzla Deniz Harp Okulu öğrencileri, ilin tarihi ve turistik yerlerini gezmek üzere Çanakkale’ye geldi.

Sabah erken saatlerde “TCG Sokulu Mehmet Paşa” ve “TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa” isimli gemilerle Nara iskelesine gelen 4’ü yabancı uyruklu 166 öğrenci ile 3’ü hava harp, 3’ü de kara harp okulundan olmak üzere toplam 172 öğrenci, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene katıldı. Eğitim Filotillası Komodoru Deniz Kurmay Albay Zekeriya Demircioğlu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Öğrenciler daha sonra marşlar eşliğinde iskele
meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Çanakkalelilerin de alkışlarla desteklediği öğrenciler, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nı gezmek üzere bölgeden ayrıldı.

2007-2008 eğitim öğretim yılında ikinci sınıfa geçen öğrencilerin, eğitim programları kapsamında Samsun, Trabzon ve Karadeniz Ereğli limanlarını da ziyaret edecekleri öğrenildi.
İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir