Açık Havada Sinema Keyfi Sona Erdi

Açık Havada Sinema Keyfi Sona Erdi
08 Temmuz 2020

Goethe Enstitüsü’nün sinema dizisi “Kahramanlar”, CABININ ve MAHAL işbirliğinde Çanakkale’de açık havada gerçekleştirildi.

MAHAL; 4, 5 ve 6 Temmuz’da açık havada sinema keyfine ev sahipliği yaptı. Her gün saat 21.30’da başlayan gösterimler ücretsiz ve Türkçe altyazılı olarak sunulurken, coronavirüs salgını günlerinde sinema izleyicilerine alternatif bir alan oluşturulmuş oldu. Üç gün süren gösterimler, yoğun bir ilgi ile sona erdi.

Gösterimler ile ilgili yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

Kahramanlar: Onları çizgi romanlar ve aksiyon filmlerinden, masallardan ve destanlardan biliriz. Korkusuz, cesur ve güçlüdürler. Hatta bazen Süpermen ya da Wonder Woman gibi doğaüstü yeteneklere de sahiptirler. Onların olağanüstü eylemleri günlük yaşamımızın sınırlı olanaklarıyla keskin bir tezat içindedir. Çünkü gerçek hayatta kahramanlar yoktur. Yoksa var mı?!

Çoğu zaman bizi sıra dışı eylemlere iten ve içimizde beklenmedik güçler açığa çıkaran, yaşam serüvenimizde aniden karşımıza çıkıveren dönüm noktalarıdır. Ağır hastalığa rağmen hayat sevincimizi yitirmemek ya da geçmişe ait hataları onarmaya çalışmak gündelik yaşamın gerçek kahramanlıklarıdır. “Kahramanlar” adıyla sunduğumuz film seçkisi tam da bunları konu ediniyor.

2018 ve 2019 yıllarına ait en başarılı ve en heyecanlı Alman sinema filmlerinden oluşan bir seçki hazırladık: Caroline Link’in yönetmenliğindeki “BİRAZ DA GÜLMEK LAZIM” Alman sinemalarında milyonlarca seyirciyle buluştu. Yönetmenliğini Florian Cossen’in yaptığı “COCONUT HERO” da dikkati çeken bir başarı elde etti. “SUPA MODO” ise 2018 yılında, Chemnitz’de düzenlenen Schlingel Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali’nde Goethe-Institut ödülüne layık görüldü.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir