‘Act! Don’t React!’ Projesi Çanakkale’de Yapıldı

30 Haziran 2013

Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından yürütücülüğü üstlenilen, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen “Act! Don’t React!” isimli 3.1.2 (Avrupa Birliği Komşu Ülkeleriyle İşbirliği) projesi Çanakkale’de yapıldı.

Litvanya, İtalya, Gürcistan, Bulgaristan, Romanya, Ermenistan, Malta, Slovakya, Yunanistan ve Türkiye ile birlikte 10 farklı ülkeden ikişer katılımcının bir araya geldiği projede etkinlikler 21-26 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nden projeyle ilgili yapılan açıklamada “Proje süresince katılımcılarla birlikte, işsizliği önleme ve iş bulma, girişimcilik ve iletişim çalışmaları yapılarak yaratıcı düşünce yollarıyla çözüme ulaşılmaya çalışılmıştır. ‘Her sorunun altında bir fırsat yatıyor’ ilkesinin benimsendiği proje süresince çeşitli sorun analizleri ve her ülkenin konu üzerine yaşadığı sorunlar ve çözüm yolları hakkında deneyim paylaşımları ve atölye çalışmaları yapılmıştır. ‘Gençlerin, Gençler İçin, Gençlerle…’ sloganıyla çalışmalarını yürüten derneğimizin çalışmalarında gönüllü olmak isteyen ve detaylı bilgi almak isteyen herkesi ofisimize bekleriz. sözlerine yer verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir