“Adil ve özgür bir dünya düşlüyoruz”

03 Aralık 2017

Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi hafta sonu sahildeki çöpleri toplayarak, ““Yasaklara İnat Sokaklardayız, Sahilleri Temizliyoruz!” dedi. “Her şeye rağmen sokaklarda olmaya devam edeceğiz” dediler.

Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi, hafta sonu sahillerde artan çöpleri ve plastik atıkları topladı. Dabakoğlu Tesisleri’nin önünden başlayıp İkinci Kordon’a kadar sahil boyunca saat 17.00’a kadar çöp toplayan gençler, etkinlik sonunda farkındalık etkinliği için mutlu olduklarını söylediler.
lgbti-temizlik
Çanakkale LGBT İnisiyatifi’nden KAOS GL muhabiri Umut Güven; konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu; “Bildiğiniz üzere Türkiye’de birçok şehirde LGBTİ+ derneklerine karşı bir engelleme kampanyası başladı. Bu konuda yasal süreç başlamış olsa da özellikle Ankara, İstanbul ve Bursa gibi şehirlerde bunun beraberinde bazı şehirlerde gerekçe gösterilmeksizin ve anayasaya aykırı bir şekilde yasaklar yapılıyor. Biz sadece bu yasaklara tepki vermek için sesimizi çıkarmak istiyoruz. Bazı kesimlerin düşündüklerinin tam aksine aslında LGBTİ+ her yerlerdeler. Ve her şekilde barış, özgürlük için etkinliklerini yapmaya çalışıyorlar. Bizde bunu daha iyi anlatmak için, tüm yasaklara inat sokaklardayız dedik. Sahilleri temizleme etkinliği organize ettik. Aslında yaptığımız tüm etkinlikler, toplumda barış ve sevgiyi yüceltmek adına yaptığımız etkinliklerdir. Bunu yaymaya çalıştık. Bizlerde yaşadığı yerleri daha güzel hale getirmeye çalışan sıradan insanlarız. Çok zorlu hava şartlarına rağmen etkinliğimizi gerçekleştirdik. Yalnızca LGBTİ+ hakları için değil, tüm canlıların, kadınların, çocukların, mültecilerin, işçilerin, engellilerin, hayvanların ve doğanın hakları için mücadele ediyoruz. Devletin bizi hapsetmeye çalıştığı evlerin aksine biz okullarda, iş yerlerinde ve sokaklardayız, her yerdeyiz. Her koşulda ve şartta da daha özgür ve güzel bir yarın için sokaklarda olmaya devam edeceğiz.” Etkinliğin sonunda hep beraber hatıra fotoğrafı çekildi. (Sinem Göksel)
(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir