Ağır Tonajlı Araç Sürücülerine Broşürlü Uyarı

18 Haziran 2009

Çanakkale?de adalar ile boğaz hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. tarafından ağır tonajlı araçların şehir merkezinden geçişini önlemek amacıyla kurulan Eceabat-Kepez arasındaki yeni hattı bilmeyen sürücüler broşürlerle uyarılıyor.

GESTAŞ A.Ş. yetkilileri ağır tonajlı araçların şehir merkezine girişlerinin yasak olmasını rağmen çeşitli sebeplerle arabalı vapur iskelesine kadar gelen sürücülerin Türkçe ve İngilizce basılan broşürlerle uyarıldığını belirterek, ?Eceabat ile Kepez iskelesi arasında yeni kurulan hat 15 Haziran tarihi itibarıyla hizmete girdi. Bu sebeple ağır tonajlı araçlar Eceabat yönünden Çanakkale?ye gönderilmiyor. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı İzmir ve Lapseki yönünden gelen ağır tonajlı araçlar yeni açılan hattı bilmedikleri için doğrudan Çanakkale şehir iskelesine gelebiliyorlar. Bizlerde Türkçe ve İngilizce olarak hazırladığımız broşürleri bu sürücülere verip bundan sonra yeni hattı kullanmalarını istiyoruz? dedi.

Çanakkale il merkezindeki trafiği rahatlatmak amacıyla kurulan yeni hatta sabah 08.30?da başlayan seferler 23.30?da kadar devam ediyor.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir