Ağır ve Orta Engelliler Eğitim Merkezi İçin İmzalar Atıldı

10 Mayıs 2012

Çanakkale Belediyesi tarafından devralınan Spastik Özürlü Çocuklar Eğitim Okulu inşaatının tamamlanması için İzmirli firma BBT ile belediye arasında yer teslimi için protokol imzalandı.

Adı “Ağır ve Orta Engelliler Eğitim Merkezi” olarak değiştirilen Spastik Özürlü Çocuklar Eğitim Okulu’nun tamamlanması için umut ışığı belirdi. 1998 yılında inşaatına başlanan ve bir türlü tamamlanamayan okul en sonunda bitecek. Bir hayırsever tarafından belediyeye tahsil edildikten sonra, inşaatın yapımını üstlenen ailenin yüzde 49 seviyesine getirdiği merkezin tamamlanması için Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile yüklenici firma BTT Patent Mar. Dan. Mak. Klim. Tem. Gıda Tur. Taş temsilcisi Gökay Tutulmaz arasında imzalar atıldı.

Kalan kısmın muhammen bedelin 1 milyon 133 bin 57 lira 30 kuruş olarak açıklandığı imza töreninde ihale bedelinin ise 928 bin TL olduğu belirten Başkan Gökhan, merkezin tahminen 240 günlük sürede tamamlanacağını belirterek şunları söyledi; “Biz burayı üstlenmek istedik ve bu alan Çanakkale Belediyesi’ne kiralandı. Bizde bu kiralama süreciyle beraber yarım kalmış yapının %51’lik bölümünü yapmak için çalışmalara başladık. Eski projeden çok farklı bir bölüm yok sadece çatı değişti. Burada inşaatın bitiminde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edeceğiz. Onlarda buraya öğretmen ataması ve engellilerin yararlanması için hem eğitim hem de atölye amaçlı kullanacaklar ve sonuç itibariyle de Çanakkale’deki engellilerin ortaklaşa kullanabilecekleri bir yer hizmete girecek. Burada uygulamalı yaşam eğitimi de verilecek. Yatak toplamadan ev aletlerini kullanmaya kadar eğitimler verilecek.” Yüklenici firma BBT Patent adına konuşan Gökay Tutulmaz “başkanımıza teşekkür ediyoruz, bizde çorbada tuzumuz olursa çok memnun oluruz.”

Ağır ve Orta Engelliler Eğitim Merkezi’nde derslikler, çok amaçlı salon, eğitim, psikoloji ve terapi odaları, oyun odaları yer alacak.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir